Sokol Bělá / muži / články / Přípravné utkání: AŠ Mladá Boleslav - Sokol Bělá 27:32

téma: muži | autor: Kódl | datum: čtvrtek 21.2.2008 | zobrazeno: 1015x

Přípravné utkání: AŠ Mladá Boleslav - Sokol Bělá 27:32

V úterý 19.2.2008 jsme v mladoboleslavské sportovní hale s místním klubem AŠ Mladá Boleslav sehráli naše jediné přípravné utkání před nadcházející jarní částí 2. ligy, která pro nás začíná 2.3.2008 od 10:30 hod v domácím prostředí utkáním s Libercem.
Do Mladé Boleslavi jsme odjížděli v následující nekompletní sestavě - Dvořák, Tošovský, Picek, Bajtalon, Krucký, Femiak, Hofta, Švec, Kubíček a Knotek. S vědomím naší nerozehranosti a absence několika opor jsme si chtěli především osahat balón a dosáhnout důstojného výsledku se soupeřem hrajícím o soutěž níž.
Hned v počátku utkání se našemu týmu podařilo vypracovat proti základní sestavě domácích pětibrankové vedení. Poté domácí trenér Kulas, který měl na lavičce k dispozici asi 15 hráčů, poslal v 10. minutě na hřiště své šikovné dorostence, keří díky svému pohybu a naší propustné obraně dokázali vývoj utkání srovnat. Až do konce 1. poločasu jsme se se svým soupeřem střídali ve vedení a poločasové skóre tak bylo 18:17 v náš prospěch.
Začátek 2. poločasu nepřinesl nic nového, žádné z družstev nedokázalo odskočit svému soupeři o více jak 3 branky. Rozhodující se nakonec ukázala závěrečná desetiminutovka. V ní jsme si díky zlepšené obraně, několika rychlým gólům a neproměněným šancí domácích dokázali vypracovat pětibrankový náskok, který se nám podařilo udržet až do konce zápasu, kdy na ukazateli skóre svítil stav 32:27.
Na hřišti se průběžně střídala naše celá lavička. Kladně lze zhodnotit především přístup a nasazení všech hráčů. Dařila se nám také střelba ze středních vzdáleností a dobrá byla též spolupráce brankáře Dvořáka s Kubíčkem na pravém křídle v rychlém přechodu do protiútoku. Horší už to bylo v obraně, která byla chvílemi velmi propustná a přes kterou se dokázali prosadit i domácí dorostenci, což by stávat nemělo. Nejlepším střelcem v našem družstvu byl Kubíček, který vstřelil 11 gólů, se sedmi zásahy mu sekundovali Hofta a Švec. Zdravě vyhecované utkání s přehledem řídil R. Kábrt.