oddíl házené | muži

Sokol Bělá / muži / články / Sokol Bělá - TJ Náchod 15:31 (6:15)

téma: muži | autor: Hrubas | datum: pondělí 26.2.2024 | zobrazeno: 138x

Sokol Bělá - TJ Náchod 15:31 (6:15)

Ve 14. kole 2.ligy SZČ jsme na domácím hřišti hostili nejlepší tým soutěže TJ Náchod.

Náchodští dlouhá léta působili v 1.lize, avšak minulou sezónu skončili na chvostu tabulky a sestoupili o úroveň níž. Jde však znát, že 1.liga je „jiná káva“ a to jasně dokazují v průběhu této sezóny, kdy mají jasně nakročeno k prvenství v naší soutěži a tím pádem k návratu do druhé nejvyšší soutěže v ČR.

Se soupeřem jsme se v této sezóně utkali již dvakrát. Prvně jsme spolu odehráli 1.kolo českého poháru, kdy náchodští jednoznačným výsledkem 32:14 postoupili dále. A následně jsme po debaklu 40:16 odjížděli ze soupeřova hřiště při 3.kole SZČ.

Soupiska k utkání byla bohužel z důvodu zranění výrazně ovlivněna. Dlouhodobě nám bude chybět Tomáš Houška a Polesný. Krátkodobé zranění brání k návratu na hřiště Grůšu a Vejtrubu. Navíc Kuba Hamšík čerpal zaslouženou dovolenou. Bohužel deset minut před utkáním se musel z důvodu nemoci syna omluvit Michal Šťastný a tak jsme měli k dispozici pouze deseti členou soupisku a z toho byli dva brankáři.

Úplně nevím, jak mám utkání hodnotit. S jedním hráčem na střídání, proti takovému soupeři je to prostě těžké. My chtěli hrát v útoku především trpělivě a to si myslím, že se poměrně dařilo. Snažili jsme se se soupeřem vracet, aby nám nedával jednoduché branky z protiútoků. To bylo ale asi tak vše. Náchod od začátku jasně dominoval a oproti ostatním soupeřům z této soutěže byla jejich kombinační hra zase o level výš.

Tabulka 2.ligy SZČ je bodově rozdělena na dvě šestky. My zatím odehráli v jarní části pouze zápasy s horní polovinou a na to prostě zatím nemáme.

Ale abych nebyl jen negativní. Tým v nejbližší době posílí dva vynikající hráči a když k tomu přidáme návrat Karla Grůši, tak bychom už mohli předvádět daleko lepší výkony před vynikajícím domácím publikem!

Detail utkání ZDE.

AUTOR: Vojtěch Kuchta (trenér družstva mužů)

HK Baník Most

Most