Sokol Bělá / muži / články / Bělá vrátila Pragováky do reality

Bělá vrátila Pragováky do reality

Bělá p. B - Házenkáři ELP Jablonec prohráli ve čtvrtečním večerním přípravném zápase na palubovce nově vybudované sportovní haly v Bělé p.B. 30:35.

Bělá p.B. - ELP Jablonec 35:30(12:6,11:10,12:14)

Svěřenci trenéra Františka Dědečka, po výborném výkonu minulý týden ve Dvoře Králové, tentokrát nezahráli příliš dobře a na svého soka -vedoucí tým druhé ligy -prostě nestačili. K utkání hraném na třetiny nastoupili hosté nesoustředěni, navíc bez Dědečka a Mrklase. Zato poprvé s Jakubcem a dvojicí brankářů D. Hlinkou a Opatem. Začali dobře a vedli 0:3, když domácí se téměř deset minut jen "zastřelovali". Poté však přišla lekce, jakou snad dokáže předvést skutečně jen Bělá, coby sehraný a všestranně připravený tým. Domácí trestali Pragováky po jejich technických chybách rychlými protiútoky i kombinacemi v postupném útoku. V první třetině zasloužil absolutorium na straně hostí pouze gólman Hlinka. Domácí si vytvořili rozhodující náskok pro konečné vítězství. Další dvě třetiny utkání, kdy Pragováci hráli již téměř v kompletní sestavě, byly vyrovnané. Druhou třetinu ještě prohráli o dvě branky, ale soupeře již nepustili do výrazného tlaku - přesto po čtyřiceti minutách prohrávali o osm branek, a to nebylo dobré vysvědčení.

V závěrečné třetině se střelecky začali prosazovat Jakubec s M. Heinlem, dařil se i přechod do rychlých protiútoků, chytil se brankář Opata a dílčí úspěch se dostavil. Tuto část utkání Pragováci vyhráli 14:12 a alespoň částečně korigovali nepříznivé skóre prohraného utkání..

Sestava a branky ELP: D. Hlinka, Opata - M. Heinl 7, Jakubec 6, Svoboda 5, Dědeček a Mrkl as po 4, Sluka a Ziebiker po 2, Trejbala Tyl.