Sokol Bělá / muži / články / Sokol Bělá - Dukla Praha SCM 26:21 /12:11/

téma: muži | autor: Kódl | datum: úterý 27.9.2005 | zobrazeno: 967x

Sokol Bělá - Dukla Praha SCM 26:21 /12:11/

Po úspěšném vstupu do sezóny pod vedením nového trenéra Ivana Zajace, kdy v 1. kole II. ligy házené porazilo mužstvo Sokola Bělá pod Bezdězem bez problémů celek Jičína B 27:19, nastoupilo bělské družstvo po volném víkendu ke svému dalšímu zápasu opět na mladoboleslavské palubovce proti týmu pražské Dukly.
Ihned od úvodních minut zápasu bylo jasné, že mladí hráči Dukly jsou nejen velmi rychlí, ale zároveň i dobře technicky vybavení. Již ve 4. min. se ujali tříbrankového vedení a Bělským bylo v tu chvíli jasné, že ze sebe budou muset vydat maximum, aby se soupeřem udrželi krok. V dalším průběhu 1. poločasu se domácím podařilo hru vyrovnat, což vedlo nejen ke srovnání skóre, ale přes neproměňování vyložených šancí převážně na pivotu i k otočení výsledku a vedení o tři branky 5 minut před poločasovým hvizdem. Hráči Dukly však ještě dokázali korigovat výsledek na poločasových 12:11 ve prospěch Bělé.
Na začátku 2. poločasu se hostujícím hráčům podařilo skóre srovnat a dostat se opět do dvoubrankového vedení, když se prosazovali především střelbou za hranicí 10 metrů, která dělala jak domácí obraně, tak i gólmanům velké problémy. V tu chvíli si trenér domácích vzal oddechový čas, a jeho svěřenci po důrazné domluvě opět přidali, zlepšili obranu a dokázali znovu otočit nepříznivý výsledek. Díky tomu, že hráčům Dukly přestala vycházet střelba z dálky a díky zlepšenému výkonu gólmanů narůstal rozdíl ve skóre až na konečných 26:21 ve prospěch týmu z Bělé.
Hrála se rychlá, pohledná házená, která se divákům musela líbit, a ke které svým výkonem přispěly oba celky. Za předvedený bojovný výkon si zaslouží pochvalu celé mužstvo domácích. Nejvíce střelecky vynikal Radim Vaňek, který přispěl k vítězství Bělé 10-ti brankami. Naopak se na pivotu příliš nevedlo Láďovi Hrubému, který kdyby dokázal proměnit všechny své vyložené šance, tak nemuselo zůstat pouze u pětibrankového rozdílu.