oddíl házené | muži

Sokol Bělá / muži / články / Házenkáři Bělé a Zruče zvládli start

téma: muži | autor: www.mojenoviny.cz | datum: úterý 20.9.2005 | zobrazeno: 994x

Házenkáři Bělé a Zruče zvládli start

Středočeské Deníky Bohemia - 15.9.2005 - JOSEF ŠTAJNER, MILOŠ KRÁTKÝ
Mladá Boleslav, Zruč nad Sázavou - V úvodním kole II. ligy házené hostili házenkáři Sokola Bělá rezervu Jičína a v mladoboleslavské sportovní hale vyhráli bezpečným rozdílem 27:19. Úspěšně vykročilo do soutěže i družstvo Zruče nad Sázavou, které doma porazilo Jablonec 25:19. Do utkání nastoupili házenkáři Bělé pod taktovkou nového trenéra Ivana Zajace, který tak měl úspěšnou premiéru. Kouč nebyl spokojen pouze s průběhem první půle."Pomaleji jsme se rozehrávali a poločas byl nakonec vyrovnaný a vedli jsme pouze o gól," řekl k průběhu první poloviny trenér Zajac. Ve druhém poločase hosté fyzicky odešli a my jsme získali během tří minut sedmigólový náskok," liboval si trenér nad zlepšením svých svěřenců ve druhé části hry. "Musím také pochválit oba brankáře, Dvořáka a Renzu. Dvořák se do týmu vrátil po delší přestávce, ve druhém poločase chytil dvě sedmičky a odstartoval tak naši jasnou převahu. A samozřejmě pochvalu zaslouží Aleš Stach, který naši hru nejen dirigoval, ale i úspěšně zakončoval. To se přitom teprve dopoledne před utkáním vrátil z dovolené," neodpustil si Zajac pochvalu na adresu nejlepšího hráče Aleše Stacha. Nejvíce branek za Bělou nastřílel Aleš Stach (8), šest branek měl na kontě Vaněk a pět P. Stach. Za hosty dal nejvíce branek Kvasnička (5). Zruč zvládla premiéru s Jabloncem i bez pětice hráčů základní sestavy. Trenér Stanislav Olt postrádal zkušené mazáky Švarce, Řivnáče, Dolejšího, Vrzáčka a Březinu, ale obavy neměl. "Klukům jsem věřil. Věděl jsem, že když dostanou příležitost, tak se ji chopí dobře," pochvaloval si kouč, jak jeho omlazený celek snadno dokráčel k vítězství. Zruč podala proti Jablonnci velmi dobrý výkon a od 15. minuty si vypracovala tří až čtyřbrankový náskok, který postupně navyšovala. "Deset minut před koncem jsme vedli už o deset branek, jenže v závěru jsme hráli nezodpovědně a umožnili jsme soupeři korigovat," mrzelo Olta. Zručským házenkářům dobře zachytali oba brankáři Střítěžský s Mavrodievem. "V útoku nás táhl Otl, který měl stoprocentní střelbu a zvlášť jeho branky v oslabení byly důležité," ocenil kouč výkon svého syna, jenž byl s pěti góly nejlepším střelcem vítězů. Čtyřikrát se trefili do černého Kaisner s Havránkem.

HK Baník Most

Most