Sokol Bělá / st. dorost / články / STD 2. liga: ELP Jablonec - Sokol Bělá 30:25 (15:11)

téma: starší dorost | autor: Hrubas | datum: středa 21.10.2015 | zobrazeno: 1692x

STD 2. liga: ELP Jablonec - Sokol Bělá 30:25 (15:11)

V neděli 18. 10. jsme zajížděli do Jablonce nad Nisou k utkání 5. kola II. ligy, kde jsme změřili síly s posledním týmem tabulky, domácím TJ Elektro – Praga. Jednalo se o přímý souboj o první body, protože jak domácí, tak i náš celek ještě nezískal ani bod. Bohužel jsme opět nastoupili k utkání v nekompletní sestavě, chyběli Pekař (Jičín) a Smejkal (osobní důvody), tým doplnili mladší dorostenci Brisuda, Kubiš, Humpola, Stanev a Vítek.

Vstup do utkání se nám bohužel nevydařil. Domácí hráči si hned v úvodu vypracovali mírný náskok, který udržovali prakticky po celý první poločas. Nedařilo se nám v obraně, která opět vůbec nepomohla brankáři Maršálkovi, který i přesto předvedl několik dobrých zákroků. V útoku a v přechodu do útoku jsme jen za první poločas udělali 18 technických chyb!

Obraz hry se nezměnil ani ve druhém poločase. Nehrála se moc pohledná házená, byl to spíše boj. Na obou stranách udělali hráči mnoho technických chyb. Stále se nám nedařilo jak v obraně, tak v útoku. Jediný, kdo se dokázal střelecky prosadit, byl Hamšík, ke kterému se bohužel již nikdo další nepřidal. Ve druhém poločase jsme zkusili osobně bránit domácí rozehrávku Kožára, který tvořil hru domácího týmu. V naší brance předvedl několik dobrých zákroků Vítek a ve 49. minutě jsme dokázali stáhnout náskok domácích na rozdíl jediné branky. Ještě v 57. Minutě snižoval Kočí z trháku na 27:25, ale to bylo bohužel z naší strany vše. Domácí si konec utkání již pohlídali.

V našem dresu se jako jediný dokázal střelecky prosadit Hamšík, který vstřelil 9 branek a v posledních utkáních má dobrou formu. Bohužel jak se mu dařilo v útoku, tak „hořel“ v obraně. Poměrně dobré utkání odehrál také Stanev a Macoun, který konečně „protrhl“ střeleckou smůlu. Dobrý výkon předvedl ve druhém poločase brankář Vítek. Naopak jsme zklamali v obraně, která stále nepracuje, jak by měla. Stále se nedaří křídlům, která mají mnoho brankových příležitostí, ale promění jich jen minimum. V tomto utkání jsme navíc udělali 32 technických chyb a s tím se bohužel vyhrát nedá.

V domácím dresu nám dělal velké problémy Kožár, který tvořil hru Jablonce. Střelecky se dařilo Zajíčkovi, ale největší „hvězdou“ v jabloneckém dresu byl brankář Šedivka, který nás přiváděl místy až k zoufalství a zřejmě jeho výkon rozhodl nakonec o tom, že jsme na posledním místě tabulky vystřídali právě domácí tým.

Z Jablonce odjíždíme opět bez bodů a jako jediní stále čekáme na jejich premiérový zisk. V příštím kole nás čeká v domácí hale tým Nového Veselí B a tak doufám, že podáme konečně výkon, za který se nebudeme muset stydět a budeme konečně bodovat. Kdy jindy???

Utkání se hrálo ve férovém duchu před cca 45 diváky.

S dopravou a vedením utkání pomohli Josef Kočí a Marcel Nigrín, kterým tímto děkujeme.