Sokol Bělá / st. dorost / články / 15.kolo II.ligy STD: Loko Vršovice - Sokol Bělá 42:25 ( 20:12 )

téma: starší dorost | autor: Švícko | datum: úterý 19.3.2019 | zobrazeno: 1212x

15.kolo II.ligy STD: Loko Vršovice - Sokol Bělá 42:25 ( 20:12 )

V 15.kole jsme zajižděli k utkání dorostenecké ligy do Vršovic, kde jsme nastoupili proti domácí Lokomotivě. Podzimní utkání skončilo našim vítězstvím 25:22. Chtěli jsme pokračovat v dobrých jarních výkonech a prodloužit sérii vítězných zápasů. Z důvodů zranění a jarních prázdnin bylo dost omluvenek, ale i v této sestavě jsme mysleli na body.

Utkání se mi těžce hodnotí, protože už ve 3.minutě dostal brankář Vítek červenou kartu za kontakt s protihráčem mimo brankoviště a druhý brankář Coufal se ze zápasu omluvil. Tím pro nás zápas v podstatě skončil dřív než začal, tohle bylo rozhodující pro další vývoj. Skrečovat jsem to nemohl, protože to by byla ostuda a pokuta, dobrovolně do brány nikdo nechtěl. Černého Petra v podobě rozlišováku a suspenzoru dostal v 1.poločase Bernard, ve 2. Vacek. U hráčů oceňuji, že to nezabalili, ale na výhru bychom potřebovali dát snad 50 gólů a to nebylo v našich silách. I když se kluci snažili, Vršovice nám dávaly góly ze všech pozic z úspěšností střelby 45/42, jen tři střely neskončily gólem. Hráčům nelze upřít snahu, ale byla to těžká frustrace. Když už jsme soupeře dostávali do pasivity, tak jsme inkasovali góla i z nulového úhlu či 12ti metrů. Vršovice vše navíc pojistily osobní obranou Humpoly od 3.minuty.

Lokomotiva vyhrála zaslouženě, měla širší kádr a brankáře. Je to velká škoda, protože Lukáš má průměrnou úspěšnost na zápas okolo 55% a s ním bychom byli ve hře o body do posledních minut. V zápase dorostenecké ligy bez brankáře nelze uspět, o tom žádná. Nechci z toho dělat aféru, Lukáš si tu chybu sám uvědomil, více to budu řešit v případě recidivy. Špatně vyhodnotil situaci a dopadlo to jak to dopadlo.

Bernymu a Vácovi děkuji, že vlezli do brány, chtěli jsme utkání dohrát. Hráči se prali i s povrchem, jehož kousky se lepily na balón a udělali dost technických chyb. Na postavenou obranu jsme hráli jen mezi spojkami, kde to domácí zahušťovali. Máme to postavené i na rychlém útoku, ale to padlo s vyloučením brankáře taky, jen jsme dokola rozehrávali po obdrženém gólu. Citelně nám chyběli druhý brankář Coufal, Sucharda, Sojka a Vaněk, hlavně z pravého křídla nedokážeme proměňovat náskoky i s úhlem na spojku. Viktor byl v žákovských kategoriích výborný brankář, tam by nebylo co řešit.

O 3.místo to ještě bude velký boj, musíme rychle zapomenout, věřit ve vlastní síly a připravit se na další kolo.