oddíl házené | st. dorost

Sokol Bělá / st. dorost / články / Hodnocení sezóny starších dorostenců, ročník 2000 se posouvá do mužů

téma: starší dorost | autor: Švícko | datum: úterý 4.6.2019 | zobrazeno: 1617x

Hodnocení sezóny starších dorostenců, ročník 2000 se posouvá do mužů

2019

Do letošní sezóny jsme šli s cílem skončit do 3.místa, hrát rychlou házenou a postupně zapracovávat naše odchovance do družstva mužů, se kterými jsme společně trénovali. Kádr čítal 13 hráčů, na hostování u nás pokračovali hráči z Mladé Boleslavi a po letech se vrátili Matěj Humpola, Jonáš Kučera a Ondra Vacek. Naopak na hostování dělal Lukáš Vítek jedničku v Lovosicích v I.lize STD a Jakub Humpola hostoval ve II.lize mužů v Ml.Boleslavi.

Jak se bude letošní sezóna ubírat nastínila hned letní příprava, kterou jsme odmakali s průměrnou účastí 3-4 hráčů z dorostu. Během sezóny byla průměrná účast na tréninku 5-6 lidí včetně dvou brankářů s minimálním zájmem mužů ( pravidelně chodili 2 ). V podzimní části se nám dařilo v domácím prostředí, první venkovní body jsme vybojovali až v posledním utkání v Havlíčkově Brodě. Prošli jsme si i menší krizí po utkání v Pardubicích, ale závěr podzimu jsme zvládli a přezimovali na 3.místě. Po polovině sezóny ukončil činnost Stanev, na jaro se do sestavy vrátil Jirka Šídlo.

Vstup do jarních odvet se nám povedl, kluci zvládli těžké utkání na Chodově a porazili doma po výborném výkonu Sokol Vršovice. Poté se nám bohužel přestalo dařit a přicházela jedna pohroma za druhou. Na marodku se vrátil Jirka Šídlo, dále se mimo hřiště zranil Sucharda, měsíc v trestu byl Matěj Humpola a po jediné domácí prohře se Dvorem dostal trest i brankář Vítek. Následně jsme z důvodu malého počtu hráčů neodjeli na zápas do Náchoda ( pokuta + kontumace ). Druhou polovinu jara jsme už dohrávali v 7 – 9 lidech z posledních sil fyzických i psychických. Venkovní utkání jsme dohráli se ctí a doma zbytek zápasů vyhráli, konečným výsledkem bylo 4.místo.

Druhým nejlepším střelcem soutěže byl Jakub Humpola.

Chyběla nám konfrontace s ligovou mužskou házenou. Hráči všech ostatních družstev nastupovali v I. nebo II.lize mužů a bylo to znát. O nějaké souhře nemohla být řeč, protože jsme spolu netrénovali, v letošním ročníku jsme byli takový „okresní výběr“ pro dorosteneckou ligu. Letos skončili s házenou další naši odchovanci Richard Stanev a Jirka Šídlo.

Bernard, Brisuda, Coufal, Piešťanský, Vítek a Jakub Humpola se posouvají do mužů, Matěj Humpola a Jonáš Kučera u nás budou hostovat za muže z Mělníka resp. z Liberce, Sucharda, Vaněk, Sojka se vracejí do mateřských klubů a Vacek jde studovat do Brna.

Všem děkuju za vzornou reprezentaci oddílu a spolupráci, svými výsledky v dorosteneckých ligách jste se určitě zapsali do historie bělské házené. Za výpomoc s tréninky děkuji Petrovi Netrvalovi, ale vše ostatní v jednom dělat nejde, kdo trénuje, ví o čem mluvím.

Tímto skončila cesta mládežnickými kategoriemi ročníku 2000. Před lety se tehdejším funkcionářům a trenérům zdařil nábor, který se povedl protáhnout všemi mládežnickými kategoriemi. Naše společná cesta začala v roce 2008. Během let se s námi vystřídalo i několik trenérů, každý klukům dal to nejlepší ze svého. Za všechny musím zmínit Honzu Urbana, který hráčům předal hodně ze svých bohatých zkušeností a vydržel s námi nejdéle. Během let bylo dost odpadlíků, do mužů vydrželi největší srdcaři !!

Tento ročník byl silný a šikovný, kluci měli úspěchy na krajské a republikové úrovni.

V žákovských kategoriích medailová umístění v krajských a regionálních soutěžích

Žákovská liga  - Mistrovství ČR starších žáků 14/15 – 14.místo

Postup na republikové finále Novinářského kalamáře 2013 za družstvo ZŠ Bělá

II.liga mld 15/16 – 6.místo

II.liga mld 16/17 – 2.místo

II.liga STD 17/18 – 9.místo

II.liga STD 18/19 – 4.místo

Třikrát úspěšně reprezentovali na mezinárodním turnaji PHC 2013, 2015, 2017

Lukáš Vítek a Jakub Humpola hostovali v I.dorosteneckých ligách a byli v širším výběru kadetů ČR.

Doufáme, že hráči naváží na své úspěchy i v mužské kategorii a v budoucnu budou oporami družstva mužů ve II.lize !!

Standa Švec

20082011201120122013201320142015201620172018