Sokol Bělá / st. dorost / články / STD 2.liga : Sokol Bělá - Loko Louny 15:21 (7:10)

téma: starší dorost | autor: Hrubas | datum: středa 30.9.2015 | zobrazeno: 1737x

STD 2.liga : Sokol Bělá - Loko Louny 15:21 (7:10)

V prvním domácím druholigovém utkání jsme přivítali v naší hale družstvo Lokomotivy Louny. Chtěli jsme napravit výpadek z Českých Budějovic, ale zároveň jsme věděli, že nás čeká velice těžký soupeř. Tentokrát chyběl dlouhodobě zraněný Dan Kábrt a Honza Pekař, který hrál ligové utkání s Jičínem. Tým naopak posílili hráči mladšího dorostu Humpola, Kubiš, Loukotka a Piešťanský.

Vstup do utkání se nám poměrně vydařil. Do 10. minuty jsme drželi vyrovnaný stav 4:4, když se střelecky prosazoval především na křídle hrající Kubiš. Bohužel jsme se soupeřem nevydrželi střelecky držet krok, velké problémy nám dělal především Lacina, kterého jsme proto začali osobně bránit. Ovšem na ukazateli již svítil stav 5:9. Ještě do poločasu jsme se snažili utkání vyrovnat, ale bohužel se nám to nepovedlo, když jsme se trápili především v koncovce.

Vstup do druhého poločasu se nám také vydařil, ve 35. minutě jsme snížili na rozdíl dvou branek 10:12 a zdálo se, že jsme zpět v utkání.  Bohužel další desetiminutovka se nám vůbec nepodařila, prohráli jsme ji 1:6 a hosté si tím vytvořili komfortní vedení 11:18 do závěru utkání. Naštěstí kluci utkání nevzdali, bojovali a především díky střelecké potenci vynikajícího Humpoly se podařilo snížit v 51. minutě na 14:18. V závěru utkání jsme proto hráli na maximální riziko, vypracovali jsme si ještě mnoho střeleckých příležitostí, ale proměnili jsme pouze jedinou, a tak náš soupeř odjíždí z Bělé s oběma body po konečném výsledku 15:21.

Utkání rozhodlo velké množství neproměněných šancí našich hráčů. Střelecky se trápí od začátku soutěže především Macoun, Hamšík a Kočí. Velkým zklamáním byl výkon Nigrýna, který se nechal 3 x vyloučit během 10 minut.

Naopak velkou pochvalu zaslouží Humpola, který se jako jediný dokázal střelecky prosadit. Ostatní hráči díky tomu hráli hodně alibisticky a spoléhali právě na Humpolu. Pochvalu zaslouží i Smejkal, který měl 100% úspěšnost střelby. Obrana tentokrát pracovala o mnoho lépe než v Budějovicích, velice dobře bránili Macoun a Smejkal.  Velice dobrou osobní obranu předvedli Piešťanský a Kubiš.

Soupeř nás přehrával především na křídlech, která měla úspěšnost střelby Bělá 10/2 – Louny 14/11. Hráči Loun měli také lepší přechod do protiútoku a procento úspěšnosti střelby. Musíme sportovně uznat, že byl tentokrát soupeř lepší a vyhrál zaslouženě.

Utkání se hrálo poměrně tvrdě z obou stran, ale zároveň férově, za což soupeři děkujeme. K tomu přispěli i oba rozhodčí pánové Svítek Jiří a Václavík Petr. Naše hráče přišlo podpořit ca 30 diváků, kterým moc děkujeme a doufáme, že za 14 dní přijdou opět a ještě v hojnějším počtu.

První domácí utkání se nám bohužel výsledkově nepovedlo, ale náš výkon byl lepší než v prvním kole. Víme, že první půlrok bude velice složitý, ale hráči chodí poctivě na tréninky a mají chuť na sobě pracovat, tak doufáme, že jejich výkonnost půjde stále nahoru.

V příštím kole jedeme do Náchoda, kde se poměříme s domácím celkem, který v prvních dvou kolech získal dva body. Zkusíme zabojovat a přivézt nějaký bod do Bělé.