oddíl házené

Manžel: Ivan "Hugo" Foltýn od roku 1990

Děti: Richard, Zuzana

Vnoučata: Zuzanka, Zděnda, Ríša, Kristián

Vzdělání: vyučená kuchařka, specializace studená kuchyně

Koníčky: házená, rodina, sport

Přezdívky: Majda

Zaměstnání: Obchodní dům Máj v Praze oddělení lahůdky, OSP Bělá p. B. - řidička z povolání, Wagon Bělá p. B., Škoda Mladá Boleslav - řidička VZV

Post: pravé křídlo, pravá spojka

Magda prožila dětství v Praze Vinohradech, vzpomíná na prázdniny v Bělé u tety p. Homutové. Do základní školy chodila v Praze, kde se i vyučila kuchařkou se specializací na studenou kuchyni. Od dětství ráda sportovala, v hlavním městě si bylo z čeho vybírat. Než se dostala k házené, tak si prošla sportovními kroužky atletiky, plavání a gymnastiky.

S házenou začala v roce 1965 na Slavii Praha v kategorii starších žákyň. V dresu Slavie IPS a vrcholového střediska si zahrála dorosteneckou ligu, v kategorii žen slavila s týmem postup do 1. ligy. Celou kariéru samozřejmě odehrála na venkovních hřištích a jako levoruká hráčka na postu pravého křídla a pravé spojky. S ženským družstvem Slavie Praha vyhrála i Český pohár žen a hrála nejvyšší soutěž ČSSR.

V roce 1978 se přestěhovala do Bělé pod Bezdězem a začala se věnovat trénování mládeže. V 80. letech to bylo s partou děvčat: Jirdásková, Švecová, Machová, Veselá, Frajsová, Krčmářová, Šímová, Paříková, Kudrnáčová, Křížková, Dismanová, Lamelová, s trénováním jí pomáhal Zdeněk Křížek. V tomto období založily s partou žen volejbalový klub na hřišti vedle Sokolovny, které si tenkrát dobrovolníci svépomocí postavili. Dokonce hrály i registrovanou nejnižší soutěž žen. V dalších letech si udělala trenérskou licenci C a trénovala ještě 2 generace děvčat, s čímž jí pomáhalo několik členů oddílu. Aktivně se zapojovala i do náborových akcí házené. S trénováním děvčat má spoustu nezapomenutelných zážitků, jako např. olympiády mládeže s výběrem Středočeského kraje, letní soustředění  v Hostivici a Rumburku atd.

Celoživotní láska ke sportu ovlivnila i její osobní život, s manželem Ivanem je dali dohromady bělští sportovci. V těžké životní situaci, kdy podstupovala náročnou léčbu rakoviny, je sportu a házené vděčna, že to dokázala vše úspěšně zvládnout.

Magda je stále aktivní, zajímá se o dění v našem házenkářském klubu a od příští sezóny se hlásí do služby ke stolku časomíry.

1971 - Magda horní řado 1. vpravo1972 - Magda dolní řada 1. vpravo19741974 horní zleva: Čumplová, Weczeová, Havlíková, Pejšová, Nováková, Ešková. Dolní zleva: Magda, ?, ?, Ryšková, VyskočilováCheb 1973Posudek při změně místa...Bělá 2008Bělá 2010Bělá 2010Bělá 2011Bělá 2011Bělá 20151985 Magda se Z. Křížkem a družstvem straších žákyň1997 - oslavy 70 let házené v Bělé, přátelské utkání bývalých hráčů a fanoušků

Šídlo Jiří (24)

Austová Zuzana (12)