oddíl házené | ml. žáci

Sokol Bělá / ml. žáci / články / Turnaj Bělá pod Bezdězem

téma: mladší žáci | autor: Fanča | datum: středa 15.11.2023 | zobrazeno: 375x

Turnaj Bělá pod Bezdězem

V neděli 12. listopadu jsme odehráli v naší sportovní hale poslední turnaj ve skupině A. Hned na začátku jsme museli řešit nepříjemnosti. Nedorazili rozhodčí a turnaj byl v ohrožení. Naštěstí Standa Švec odpískal úvodní utkání a pro další utkání sehnal Kubu Humpolu a Kubu Loukotku.

V prvním zápase nás čekaly Úvaly a ty nás od začátku přehrávaly ve všech herních činnostech. Mrzelo mě, že jsme s nimi nedokázali hrát jako v Úvalech, kde jsme jim byli v prvním poločase vyrovnaným soupeřem. Obrana nám vůbec nefungovala a v útoku ztráceli hodně míčů. Chyběl nám pohyb jak v obraně, tak v útoku. Soupeř vyhrál zaslouženě rozdílem třídy.

Druhé utkaní proti Mladé Boleslavi bylo z naší strany už herně lepší, i když trápení v obraně pokračovalo. V útoku se nám naopak dařilo, proměňovali jsme šance a odskočili soupeři na rozdíl čtyř branek. V druhém poločase jsme si náskok udržovali, ale pak přišla série nastřelených tyček a břeven, čehož soupeř využil a dotáhl se na rozdíl jedné branky. Po oddechovém čase přišlo konečně zlepšení v obraně, v útoku ke vstřelení čtyř branek po sobě, a tím jsme rozhodli o vítězství.

Poslední utkání proti Poděbradům jsme chtěli zakončit výhrou. Po prvních pěti minutách byl výsledek i hra vyrovnaná. Poté přišlo naše neproměňování šancí a soupeř odskočil na rozdíl tří branek a dokonce poločasu náskok navýšil na pět branek. Kluci byli o poločase zklamaní a odevzdaní. Nakonec se je podařilo nabudit. V druhém poločasu jsme se začali lépe pohybovat a na hře to bylo hned znát. Podařilo se nám před koncem dotáhnout soupeře na rozdíl jedné branky. Bohužel jsme nakonec prohráli 17:15. Mohou nás mrzet neproměněné dva sedmimetrové hody, ale takový je sport. Kluky musím pochválit za druhý poločas, že se nevzdali a bojovali až do konce.

Všechny kluky musím pochválit za bojovnost a snahu. Střelecky se na turnaji dařilo nejvíce Matyášovi, Tomáši Slukovi a Kubovi Vozábovi. Skoro všem se podařilo vstřelit branku a těm co se to nepovedlo se to určitě podaří na příštím turnaji. Nyní musíme hodně zapracovat na obraně, abychom nedostávali tolik branek. Po podzimní části jsme skončili na třetím místě ve skupině A. Na finálovém turnaji, který se uskuteční na Mělníku 25.11. budou našimi soupeři: Mladá Boleslav, Mělník a Kolín.

Výsledky:

Bělá x Úvaly 12:34

Bělá x Mladá Boleslav 19:14

Bělá x Poděbrady 15:17

Sestava/branky:

Fryček Patrik 2, Hofer Vojtěch 1, Müller Matyáš 22, Nguyen Long, Nguyen Viet Toung,

Sluka Tomáš 9, Tom Nikolas 3, Šenkýř Vojtěch 1, Vozáb Jakub 8.

Závěrem bych chtěl poděkovat rozhodčím, kterými byli: Standa Švec, Kuba Humpola a Kuba Loukotka, bez kterých by se turnaj neodehrál. Káje, Kódlovi a Shalomovi za pomoc u stolku. Milanu Slukovi za pomoc na střídačce. Vašku Renzovi a jeho týmu za zajištění občerstvení. Rodičům a divákům za podporu během celého turnaje.