oddíl házené | ml. žáci

Sokol Bělá / ml. žáci / články / Turnaj Úvaly

téma: mladší žáci | autor: Fanča | datum: sobota 28.10.2023 | zobrazeno: 224x

Turnaj Úvaly

V neděli 22. října jsme odehráli třetí turnaj podzimní části v Úvalech. Našimi soupeři byli opět: Úvaly A, Poděbrady a Mladá Boleslav.

První zápas proti Mladé Boleslavi se nám herně nepovedl. Chyběl nám pohyb jak v obraně, tak v útoku a střelba byla naprosto žalostná. Z vyložených šancí jsme několikrát netrefili ani branku. V polovině druhého poločasu jsme se konečně probudili a zlepšili pohyb. Na hře to bylo hned znát. Nedostali jsme ani branku, sami několik vstřelili a otočili ze stavu 5:6 na konečných 8:6.

Druhý zápas proti Úvalům jsem očekával s velkou nervozitou po výkonu, který jsme předvedli proti Mladé Boleslavi. Bylo to ale úplně o něčem jiném. V prvním poločase jsme byli vyrovnaným soupeřem a prohrávali pouze 10:8. Kluci se výborně pohybovali jak v obraně, tak v útoku a dělali soupeři velké starosti. Byl to jejich nejlepší poločas, který na podzim odehráli. Takhle bych si představoval, abychom hráli každý zápas. V druhém poločase jsme obměnili sestavu, protože nás čekal po skončení zápasu hned další. Sice nám soupeř hned na úvod odskočil a zápas rozhodl, ale nemá smysl, aby hrálo jen šest lidí a ostatní jen byli na lavičce. Bohužel se nám zranil Patrik Fryček a do posledního zápasu už nenastoupil. Kluci sice prohráli 25:11, ale bojovali a zjistili, že se dá hrát s každým, když na hřišti nechají všechno.

Třetí zápas proti Poděbradům byl vyrovnaný jen pár minut, pak se začala projevovat únava z předchozího zápasu. Poločas jsme prohráli 10:5, ale ve druhém poločase už nám došla šťáva úplně a prohráli jsme 21:11.

Na turnaji mě potěšilo, že se do listiny střelců zapsali další hráči, kteří se zatím střelecky neprosadili na předchozích turnajích.

Výsledky:

Bělá x Mladá Boleslav 8:6

Bělá x Úvaly 11:25

Bělá x Poděbrady 11:21

Sestava/branky:

Fryček Patrik, Hanes Petr 8, Hofer Vojtěch, Kriššák Jakub 2, Müller Matyáš 8, Nguyen Long, Nguyen Viet Toung 2, Sluka Tomáš 5, Tom Nikolas 1, Šenkýř Vojtěch 3, Vozáb Jakub 1.

Závěrem bych chtěl poděkovat Davidu Fryčkovi a Milanu Slukovi za pomoc s dopravou.

Házená Mělník

Mělník