oddíl házené | ženy

Sokol Bělá / ženy / články / Ženy Bělé vyhrály regionální derby ...

téma: ženy | autor: Sekretář | datum: pondělí 4.5.2015 | zobrazeno: 1668x

Ženy Bělé vyhrály regionální derby ...

V sobotu 25.4. přivítala Bělá na své palubovce soupeřky z Turnova, se kterými jsme na podzim vlastní chybou "pouze" remizovaly a tak jsme chtěly tuto chybu na jaře napravit, o to víc pak v domácím prostředí a před našimi fanoušky.
V první polovině prvního poločasu se na našem týmu podepsala měsíční pauza, kdy jsme nesehrály žádné mistrovské utkání a i přes tréninky a zápasy s dorostenci jsme vypadly z dobře zajetého soutěžního rytmu. Naše hra byla bez energie a rychlosti a nedařilo se nám prosazovat ani proti turnovské brankářce Podhajské. Naštěstí pro nás na tom soupeřky nebyly o moc lépe (ačkoli neměly tak dlouhou pauzu) a prvních 20 minut probíhalo spíše jako představení brankářských schopností obou gólmanek a ukázkové obrany na obou stranách. Není proto divu, že po odehrání třetiny celkové hrací doby na světelné tabuli svítil stav utkání 3:3. Na konci prvního poločasu jsme se však začaly nadechovat a turnovským hráčkám utekly na, sice malý, ale stále rozdíl čtyř branek (9:5).
V druhém poločase byla hra Turnova na stále stejné úrovni, ale nám se začaly dařit rychlé protiútoky a střelba našich šikovných křídel. Výrazně jsme také zlepšily obranu a nedaly šanci turnovské Aissi a ani ostatním hráčkám, aby se výrazněji gólově prosadily. Zezadu nás podpořila vynikajícím výkonem Eva Lepiešová, kromě křídel se začalo také dařit spojkám Evě Jágrové a Anně Rejnartové. Skvělý zápas a tři vstřelené branky zaznamenala také nejmladší hráčka našeho týmu Štěpánka Babíková. Ve druhém poločasu jsme Turnovu nedaly šanci zvrátit stav utkání a připravit našim fanouškům infarktový závěr a ve velkém stylu jsme zvítězily 24:10.
Není tajemstvím, že část našich hráček začínalo s házenou právě v Turnově a že zde, i přes vyjasnění určitých neshod především před a po podzimním zápase v Turnově, stále panuje určitá rivalita a snaha toho druhého porazit. Za výhru jsme samozřejmě rády a pociťujeme jistou satisfakci za podzimní nepovedené utkání, ale od tohoto soupeře jsme čekaly větší náboj a zapálení do hry, přetahovanou o každou branku a vyrovnaný zápas, ale nic z toho se nekonalo. Turnovu, zdá se, došel na jaře dech.
Závěrem bychom také chtěly ještě jednou poděkovat všem domácím fanouškům, kterých na naše zápasy chodí stále více a vytvářejí neuvěřitelnou atmosféru, ve které se skvěle hraje a jsme rády, že se vám můžeme odvděčit vítězstvími, body do tabulky a momentálním druhým místem v tabulce! DĚKUJEME!