oddíl házené | ml. žáci

Sokol Bělá / ml. žáci / články / Krajské kolo házenkářského desetiboje proběhlo v Kutné Hoře

téma: mladší žáci | autor: Fanča | datum: čtvrtek 18.1.2024 | zobrazeno: 467x

Krajské kolo házenkářského desetiboje proběhlo v Kutné Hoře

Tým mladších žáků

Házenkářský desetiboj je výhradně vypisován pouze pro kategorii mladších žáků a přes krajské a regionální kvalifikace postupuje následně 10 nejlepších týmů na mistrovství ČR. Samotné MČR je dvoudenní turnaj, ve kterém je nutné absolvovat deset - s házenou úzce spojených disciplín: utkání v házené s nařízenou osobní obranou, střelba shot-outů, utkání v házené, aktivita hráčů, hod míčem na dálku, odraz snožmo, rychlý běh 2x15 metrů, přesná střelba, překážková dráha a fair play.

Nedělního krajského kola se v Kutné Hoře zúčastnilo 5 týmů chlapeckých – HÁZENÁ Mělník, JISKRA Zruč nad Sázavou, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Úvaly, SPARTA Kutná Hora a 2 týmy dívčí – HÁZENÁ Mělník a SOKOL Bělá pod Bezdězem.

Všechny zúčastněné týmy zde tedy musely absolvovat 10 disciplín pouze v jeden den a o to to bylo pro všechny účastníky těžší a náročnější. S ohledem na to bylo vedením soutěže rozhodnuto o vynechání jedné z disciplín a to překážkové dráhy. Postupně tedy byl na programu: hod míčem do dálky, skok do dálky, rychlý běh 2x15m, rychlost střelby, utkání s povinnou osobní obranou, shoot-outy, utkání normální, aktivita a fair-play.

Výkony všech hráčů se poté započítávaly do bodování jednotlivých týmů, stejně jako výsledky ze samostatných utkání a z toho následně vzešlo konečné pořadí nedělní kvalifikace.

Kluci:

Celkově jsme skončili na posledním pátém místě, ale celý desetiboj jsme si užili a kluky disciplíny hodně bavily. Dílčí úspěch se nám podařil v disciplíně fair-play, kterou jsme vyhráli. Desetiboj nám ukázal v čem se zlepšovat a disciplíny určitě zařadíme během sezóny do tréninku.

Házenkářský destiboj absolvovali: Sotona Lukáš, Šenkýř Vojtěch, Müller Matyáš, Nguyen Vien Toung, Sluka Tomáš, Hanes Petr, Kriššák Jakub, Fryček Patrik, Vozáb Jakub, Nguyen Hoang Long.

Kluky musím za celý desetiboj pochválit, snažili se, bojovali a vzájemně podporovali.

Manželé Hanesovi a Šenkýřovi nám pomohli s dopravou a podporovali kluky při všech discipínách. Za to jim patří velký dík. Asistentu Milanu Slukovi děkuju za pomoc během celého desetiboje.

Dívky:

Vzájemné utkání s Mělníkem skončilo remízou, ale naše hodnocení bylo ovlivněno tím, že jsme měli k dispozici jen osm hráček. O celkové umístění nám rozhodně nešlo, chtěli jsme zjistit, jak na tom jsou holky pohybově.

Z výsledků je patrné, že jsou na tom poměrně dobře rychlostně, ale chybí síla především v horní části těla. Vzhledem k výsledkům přizpůsobíme naše tréninky a zkusíme naše nedostatky odstranit.

V porovnání s týmem Mělníka byly holky lepší v osobní obraně (7:5), aktivitě, shoot-outech (6:0), skoku do dálky a běhu 2x15m. Zaostaly v rychlosti střelby a hodem míče do dálky. Také jsme prohráli utkání 1x20 minut v poměru 3:7, což mě osobně velice mrzelo, ale na našem výkonu byla patrná únava z předchozích disciplín.

Házenkářský destiboj absolvovaly hráčky (branky z utkání): Klímová M. - Strnadová A. 1, Sommerová E., Udatná K. 1, Hrubá T. 4, Charvátová L., Hašulová S. 1, Austová Z. 3

Holky musíme pochválit za jejich předvedené výkony a přístup k desetiboji. Zároveň děkujeme Jirkovi Strnadovi a Jirkovi Schedlbauerovi z TS Bělá pod Bezězem za pomoc s dopravou.

Tým mladších žaček

Házená Mělník