oddíl házené

Sokol Bělá / vzpomínky hráčů / články / Sedmičky Karla Urbana na Slávii proti ing. Arnoštovi(1965)

téma: vzpomínky hráčů | autor: Giorgio | datum: úterý 3.10.2006 | zobrazeno: 1381x

Sedmičky Karla Urbana na Slávii proti ing. Arnoštovi(1965)

Karel Urban opět proměňuje!

Na brankáře, na kterého se tento článek vztahuje, mají vzpomínky i současníci. Jedná se totiž o bývalého ředitele novoborských skláren ing.Arnošta, který ještě ve věku 60 let chytal za Českou Lípu, a tak se s ním mnozí z nás potkali zhruba před 8 lety při vzájemném utkání! V roce 1967 chytal ing.Arnošt za družstvo mistrů světa a v tomto období byl stálým členem družstva Slavia Praha. Ovšem Slavia Praha spadla v roce 1965 do 2.ligy a doma v domácím prostředí narazila na Bělou p.B. V té době hrál za Slavii na křídle vynikající Tonda Mareš, který později emigroval do Rakouska, dále v pivotu Pína a Čumpl, na spojce Polášek.
Utkání mělo jistou kuriozitu, v tom, že domácí sice vyhráli ale během zápasu střílel náš Karel Urban celkem 6 trestných hodů a všechny proměnil. Arnošt který byl vyhlášený právě v chytání sedmiček, to ovšem neunesl a nadával na rozhodčího, že ten malý zrzek z Bělé musí přešlapovat a provádět hod nesprávným způsobem! Není přece možné, aby to proměňoval! Karel však na jeho řeči nedal a "šoupal" mu tam jednu za druhou. Kolem hlavy, dolů i nahoru a co bylo zvláště zábavné, dvakrát ho i přehodil. Nám to po utkání ing.Arnošt, jako venkovským nalajnoval nohou na škváře a řekl: "jsem inženýr a není možné, že ty sedmy byly regulérní!" Má to prý spočítané a když si vzal od Karla Urbana míry tj. jeho výšku prohlásil, že bylo špatně nalajnováno! Utkání se totiž hrálo v té době na venkovním škvárovém hřišti za hlavní tribunou stadionu kopané! Ten den prostě na našeho Karla neměl a i když jsme nevyhráli, dlouhou dobu jsme měli dobrou náladu, to víte "pražáci" a ještě k tomu Slavia a Arnošt!

Šídlo Jiří (24)

Austová Zuzana (12)