oddíl házené

Sokol Bělá / hřiště, hala / články / Bělá: hala bude za dvacet milionů

téma: hřiště, hala | autor: www.mojenoviny.cz | datum: úterý 27.9.2005 | zobrazeno: 1588x

Bělá: hala bude za dvacet milionů

Boleslavský deník - 24.9.2005 - JITKA HOLEŠÍNSKÁ
Bělá pod Bezdězem - Bělá se dočká sportovní haly. Město totiž spolu s oddílem házené zpracovalo záměr zastřešení nynějšího házenkářského hřiště, které leží za místní sokolovnou. Vše bude dokončené příští rok a cena? Dvacet milionů korun! Původně se zvažovalo pouze překrytí hřiště nafukovací halou. Nakonec byla vybrána technologie pevného zastřešení samonosným obloukovým systémem.
"Halu chceme propojit s budovou sokolovny," uvedla starostka Bělé Daniela Vernerová. Nyní probíhá stavební řízení, je vyhlášeno výběrové řízení na dodavatele stavby. Výstavba je rozdělena do dvou etap. Zastřešení současného hřiště bude dokončeno ještě letos. Druhá část, stavba haly a její dokončení, které mimo jiné zahrnuje zateplení, vytápění a vytvoření spojovacího tunelu se sokolovnou, je v plánu příští rok.
"Výstavba bude stát celkem dvacet milionů korun. Předpokládané náklady na zastřešení nynějšího hřiště jsou zhruba sedm milionů korun. Z této částky bude stát dotovat necelé dva miliony korun, zbytek půjde z rozpočtu města," podotkla Vernerová. V Bělé nyní sportovní oddíly města, základní škola, ani široká veřejnost nemají odpovídající zázemí pro sportovní činnost. Úspěšní házenkáři hrají druhou ligu a musejí jezdit hrát i trénovat do okolí, zejména do Mladé Boleslavi. Pravidla soutěže totiž nedovolují hru mistrovských utkání na venkovním hřišti. Hala nechybí jen házenkářům, ale i dalším sálovým sportům a veřejnosti.