2  Vrzáček

Č  -

D  -

komentář k utkání

V prvním utkání jarní části druhé ligy nás čekalo mladé družstvo Zruče nad Sázavou, které jako nováček soutěže předvádí pěkné výkony, díky kterým se pohybuje v klidném středu tabulky. V podzimním utkání v bělské hale zvítězila Zruč 29:23 po celkem jasném průběhu.
K utkání jsme nastoupili v oslabené sestavě, když chyběli Kubíček (hostování v AŠ MB), Hofta (osobní důvody), Sommer, Hauf (studijní důvody), Dohnal a Hubený (zranění). Naopak v těžké době nám pomohl brankář Renza, který se hned blýskl parádním výkonem.
Vstup do utkání se nám povedl a i přes několik technických chyb jsme se ujali vedení 2:0. Až do 11. minuty jsme udržovali mírné vedení, hlavně díky dobré obraně, za kterou zářil brankář Dvořák. Celý první poločas byl vyrovnaný až do 25. minuty (10:9), kdy se nechal zbytečně vyloučit Tošovský. Nabídnutou výhodu domácí celek využil a do poločasu si vypracoval vedení 12:10.
I přes nadějný výkon v prvním poločase proběhl v šatně tzv. Růžičkův fén, protože se naši hráči až příliš zabývali výkonem rozhodčích, než aby se věnovali svým chybám.
Vstup do druhého poločasu se nám rovněž povedl. Stále jsme poctivě bránili, v brance chytal spolehlivý Dvořák a v útoku jsme hráli trpělivě. Tento stav trval až do 38. Minuty (15:15), kdy jsme po vlastní chybě nabídli soupeři další přesilovou hru. Do této chvíle si soupeř nevěděl rady s naší spolehlivou obranou a působil chvílemi bezradně. Bohužel svou přesilovou hru domácí hráči využili a během dalších minut odskočili na 21:16 (47. minuta), a to se ukázalo jako klíčové! Během těchto minut jsme začali hrát klasickou „holomajznu“, kdy si chtěli někteří hráči vylepšit své statistiky nepřipravenou střelbou z beznadějných pozic. V tomto vynikal především Šírek, který měl ve druhém poločase střelbu 6/0! Po zbytek utkání jsme již nedokázali soupeře zaskočit a otočit skóre v náš prospěch. A tak i přes nadějný výkon zůstávají oba body ve Zruči.
O vítězství domácích jsme rozhodli především našimi technickými chybami, kterých jsme udělali neuvěřitelných 21!!! Tyto chyby pak soupeř trestal z rychlých protiútoků. Opět jsme si neodpustili 9 minutový výpadek, který nás stál lepší výsledek.
I přes prohru zaslouží celý tým pochvalu za bojovnost a snahu. Obrana pracovala poměrně spolehlivě. Ve velice dobrém světle se ukázal brankář Dvořák, který chvílemi čaroval. Svou premiéru si odbyly i Šíryho „Marušky“, které opět zafungovaly. To se prostě nezapomíná. Střelecky se prosadili Opustil a Švec, ke kterým se ale bohužel nikdo další nepřidal. Opět se nedařilo hráčům na křídlech, kteří se střelecky neprosadili.
Utkání řídili s přehledem rozhodčí Navrátil a Dvořák.