Ž  Březina, Pokorný

2  Pustka 2x, Bohm, Vrzáček

Č  Bohm

D  -

V prvním jarním utkání nám los přisoudil velice silného soupeře Jiskru Zruč nad Sázavou. Jednalo se o střetnutí dvou celků z čela tabulky, když Bělá měla o dva body více než soupeř, a tak se dalo čekat velice vyrovnané a napínavé utkání. To se také do puntíku splnilo. Družstvo Bělé mělo před utkáním problémy se sestavou, když nemohli nastoupit hned tři hráči základní sestavy /Švec - pochroumané koleno, Tošovský - naražená noha a natažený sval, Bajtalon - angína/, ke všemu praváci, kterých je ve Bělé nedostatek a tak na levé spojce musel nastoupit Picek, na křídle pak Sommer. Družstvo Zruče přijelo zřejmě v kompletní sestavě. Úvod utkání se lépe vydařil domácím, kteří se rychle ujali vedení o čtyři branky 5:1. Tento rozdíl udržovali až do 16. minuty, kdy vedli ještě 9:5. Pak ale Bělá polevila v obraně, nepovedla se přesilová hra a výsledkem bylo snížení hostí ve 21. minutě na 10:9. Do konce poločasu se domácím hráčům podařilo zvýšit své vedení na 14:12. V prvním poločase se obě družstva snažila prosadit až na brankoviště, protože se na obou stranách nedařila střelba z větší vzdálenosti. Ve druhém poločase tempo hry trochu opadlo. Obě družstva se snažila hrát hlavně ze zajištěné obrany. Celý druhý poločas byl velice vyrovnaný, když Bělá do 48. minuty vedla rozdílem dvou branek. Jenže hráči Zruče zabojovali, domácím začali docházeli síly a Zruč se v 53. minutě dostala poprvé v utkání do vedení 22:23. Naštěstí se v dresu Bělé střelecky probudil Petr Stach a dvěma brankami strhl vedení opět na stranu domácích. Utkání se rozhodlo až v úplném závěru. V čase 58:45 se domácí ujali vedení 25:24 a hostě měli balón. Rozhodčí přísně vyloučili domácího Aleše Stacha a za nesportovní chování i Vaňka. Domácí se tak museli minutu bránit dvojnásobné přesile. Hráči Zruče však závěr utkání nezvládli a 10 vteřin před koncem ztratili balón, aniž by ohrozili domácí branku. Nakonci utkání Hrubý korigovali na konečných 26:24. Hráči Bělé si tak připsali na své konto velice vydřené a cenné dva body. V dresu hostí lze pochválit Pustku, který se vrátil na palubovku po dvouleté přestávce zaviněnou zraněním. Své si odehrál Švarc, na kterém stála hra Zruče. V domácím dresu se střelecky dařilo Vaňkovi, který si svůj výkon bohužel pokazil na konci utkání, když se nechal školácky vyloučit za nesportovní chování a oslabil tak v rozhodujících momentech své spoluhráče. Dařila se spolupráce Aleše Stacha a Hrubého. Pochvalu zaslouží i Picek, který byl nucen odehrát celé utkání na spojce. Obě družstva předvedla pohlednou házenou, když se hrálo s maximálním nasazením. Utkání se určitě muselo líbit všem divákům, kteří se přišli podívat. Rozhodčí Mára a Svitek udělali několik chyb a utkání se jim moc nepovedlo.