oddíl házené | muži

Č  -

D  -

komentář k utkání

V prvním mistrovském utkání v nové městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem jsme přivítali tradičního středočeského rivala ze Zruče nad Sázavou. Oproti loňské sezóně nastoupil soupeř v hodně pozměněné sestavě. Řada zkušených hráčů skončila s aktivní kariérou a nastupující mladá generace na zkušené domácí hráče jednoduše nestačila. Již od začátku jsme soupeře přehrávali rozdílem třídy. Vycházeli jsme z dobré obrany podpořené brankářem Kabátníkem se snahou o přechod do rychlého protiútoku. Základní sestava Kubíček, Vaněk, Stach A., Hrubý, Švec, Paulus a Kabátník brzy vytvořila dostatečný náskok a na hřišti se tak prostřídali všichni hráči z lavičky. Pod dojmem vysokého náskoku jsme měli v utkání pár hluchých míst a dovolili jsme tak soupeři zkorigovat rozdíl ve skóre. Utkání bylo sehráno v poklidném tempu bez jakýchkoliv záludností a zákeřností. O výsledku bylo rozhodnuto prakticky už v 15. minutě (13:5) a utkání tak nenabídlo divákům žádné drama a napětí. Nejlepší střeleckou mušku z našich hráčů měl tradičně Vaněk a Švec, z družstva hostů snesl přísnější měřítko autor třinácti gólů Bohm. Do varu diváky svým výkonem občas přiváděl brankář Kabátník, který potvrdil dobrou formu z posledních utkání. K zápasu nenastoupili Ondra Bajtalon ze studijních důvodů, Jiří Hofta z důvodů pracovních, nemocný Miloš Sommer a zraněný Petr Stach, který už začíná pomalu trénovat.