oddíl házené | minižáci

Sokol Bělá / minižáci / články / Turnaj MEGAMINI Liberec - 17.-19.6.2022

téma: minižáci | autor: Hrubas | datum: pátek 24.6.2022 | zobrazeno: 454x

Turnaj MEGAMINI Liberec - 17.-19.6.2022

V termínu 17. až 19. června 2022 jsme se zúčastnili 20. ročníku tradičního turnaje MEGAMINI Liberec. Tohoto turnaje se zúčastnilo 28 družstev z celého Česka a Německa.

Na turnaj jsme odjeli s týmem, který bude v příštím roce postupovat do kategorie mladších žáků, doplněným o čtyři mladší hráče.

Sestava: Lucka Šárogová, Terka Hrubá, Matyáš Müller, Natálka Najmanová, Iza Sabolová, Tomáš Sluka, Aneta Smékalová, Vojta Šenkýř, Zuzka Austová, Vojta Hofer, Petr Hanes a Dan Velich.

Během turnaje jsme odehráli celkem 9 utkání s bilancí 2 výhry, 2 remízy a 5 proher, což nás zařadilo na 25. místo, a to je pro nás velké zklamání. Mrzí nás hlavně nepovedená utkání s Turnovem a Radebeuler Girls, naopak se nám povedla utkání s Mělníkem a Meziříčím.

Celkově jsme měli špatný vstup do turnaje, kdy nám dělala problémy obrana soupeřů 6:0, která je v naší středočeské soutěži zakázaná. Naštěstí se naše hra během turnaje zlepšovala, děti začaly bojovat a více se prát o výsledek.

Turnaj nám všem ukázal, v čem zaostáváme a jak se hraje miniházená ve zbytku republiky. Musíme rozhodně zlepšit pohyb a uvolnění 1 na 1, trápila nás také koncovka, ve které jsme zahodili velké množství vyložených šancí.

Výsledky:

pátek

Bělá – Turnov 5:5

Bělá – Děčín 4:11

Bělá – Úvaly 3:12

Bělá – Radebeuler Boys 6:15

Bělá – Kobylisy 1:8

Bělá – Brno Juliánov 11:3

Bělá - Radebeuler Girls 4:14

Bělá – Mělník 6:6

neděle

Bělá – Velké Meziříčí II 8:7

Celý turnaj se odehrál za úmorného vedra, ale děti si s ním poradily bez problémů. Organizátoři turnaje pro děti připravili pestrý doprovodný program, během kterého byl k dispozici obrovský skákací hrad a prolejzačky, k vidění byly adrenalinová bike show a ohnivá fire show. V sobotu po turnaji jsme se vykoupali v bazénu, což nás velice osvěžilo.

Stravu a ubytování jsme měli zařízené v místní základní škole. Chtěli bychom pochválit všechny děti za jejich vzorné chování, protože jsme nemuseli řešit jediný problém.

Děkujeme také organizátorům za parádní turnaj a bezproblémový chod turnaje, všem rodičům, kteří nás přijeli do Liberce povzbudit, městu Bělá pod Bezdězem za pomoc s dopravou a Radimu Vaňkovi za vysoký peněžní příspěvek na občerstvení pro děti.

Doufáme, že se všem dětem turnaj líbil a byla to pro ně cenná zkušenost, ze které si vezmou co nejvíce a budou na sobě pracovat.

11.5. | 09:00

Úvaly 6+1