Sokol Bělá / st. dorost / články / STD 2.liga: Sokol Nové Veselí B - Sokol Bělá 22:21 (10:11)

téma: starší dorost | autor: Hrubas | datum: úterý 5.4.2016 | zobrazeno: 1304x

STD 2.liga: Sokol Nové Veselí B - Sokol Bělá 22:21 (10:11)

V 17. kole II. ligy jsme odjížděli ke klíčovému utkání v boji o záchranu do Dolní Cerekve, kde jsme poměřili síly s domácím celkem, který hraje soutěž pod názvem Nové Veselí B. Obě družstva měla na svém kontě 9 bodů a vítěz tohoto střetnutí se mohl výrazně přiblížit záchraně. K utkání jsme bohužel odjížděli bez Suchardy (nemoc) a Loukotky (nemoc), proto tým doplnili mladší dorostenci Humpola, Stanev a Piešťanský.

Po vyrovnaném a trochu nervózním úvodu zápasu jsme si do 14. minuty vypracovali vedení 3:6 a to i přesto, že jsme neproměnili několik šancí. Bohužel naši hráči nabyli dojmu, že se bude jednat o snadné utkání a výrazně polevili jak v obraně, tak především v zakončení. Soupeř toho okamžitě využil a do poločasu snížil na 10:11.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Stále jsme měli mírně navrch, ale srážela nás žalostná koncovka především z křídel.  I přesto jsme ještě ve 44. minutě vedli 15:16. Bohužel jsme v následujících 10ti minutách dokázali vstřelit pouze dvě branky. Soupeř naopak začal své těžce vypracované příležitosti proměňovat, když dohrával své akce především do křídel, a vytvořil si náskok v 55. minutě 22:19. Do 58. minuty se nám podařilo snížit brankami Smejkala a Humpoly na 22:21. Navíc jsme šli do útoku, ale naše zoufalství v celém utkání odráží fakt, že jsme do konce hrací doby nevystřelili na branku a rozhodčí nám odpískal pasivní hru! Posledních cca 15 vteřin už domácí hráči dohráli a připsali si tak na své konto důležité dva body.

Domácí hráči nás ničím nepřekvapili, těžko se prosazovali přes střed naší obrany a tak zakončovali většinou z postů křídel. Dobré utkání odchytali oba brankáři Lajner a Jelínek.

V našem dresu můžeme pochválit pouze brankáře Maršálka. V útoku se snažili Humpola a Nigrín, který ale zklamal v závěru utkání, kdy měl využít více svůj potenciál. Hráče musíme pochválit i za práci v obraně, kde dominoval především Macoun. Svůj potenciál měl určitě více využít i pivot Smejkal, na kterém je však vidět chybějící fyzička. Zklamal především Hamšík, který měl nahradit střelce Suchardu, ale bohužel navázal jen na své matné jarní výkony. Samostatnou kapitolou byl výkon hráčů hrajících na křídlech, kteří nevybočili ze svého standardu a zahazovali šanci za šancí (střelba 14/2, trháky 3/0). V obraně dovolili domácím rozhodnout o svém vítězství, když právě křídla domácích vstřelila cca 10 branek. Navíc si na své konto připsali 8 ztrát míče. Výkon hráčů na křídlech je dlouhodobě naším problémem. Ti si pak v koncovce nevěří a podle toho to tak vypadá!

Musíme soupeři poblahopřát k důležitému vítězství a poděkovat za férově vedené utkání. My musíme naopak spolknout „hořkou pilulku“, protože jsem přesvědčen, že jsme toto utkání měli vyhrát, a to i větším brankovým rozdílem. Pevně doufám, že toto nepovedené utkání bude naše hráče motivovat k větší práci na tréninku. Do konce sezóny se hraje ještě o 10 bodů, takže zatím není nic ztraceno.