Sokol Bělá / muži / články / TJ Sokol Bělá pod Bezdězem-Jiskra Mimoň 28:29(12:15)

téma: muži | autor: Shalom | datum: úterý 29.4.2008 | zobrazeno: 1205x

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem-Jiskra Mimoň 28:29(12:15)

v obraně zahajovací sestava:Kubíček, Hofta, Stach, Hrubý, Švec, Picek a Kabátník

Nešťastné utkáni s nešťastným koncem

V 19.kole II.ligy jsme přivítaly severního souseda Jiskru Mimoň. Soupeř přijel s velmi malým počtem hráčů, bohužel se jim družstvo v zimní přestávce rozpadlo a dokonce uvažovali o předčasném odstoupením ze soutěže, proto na jaře získali jen dva body za překvapivou výhru nad SKP Pardubice a patří jim poslední dvanácté místo.

My jsme nastupovali také v lehce oslabené sestavě chyběli Netrval, Krucký(zranění), Bajtalon(škola), Dvořák, Knotek(práce), Femiak(dovolená).

Úvod zápasu byl vyrovnaný 2:2(4.min), pak jsme třemi brankami zvýšili na 5:2(8.min), dále jsme si udržovali mírný náskok až do osmnácté minuty, kde Jiskra srovnala na 9:9, ještě jsme dvěmi góly utekli protivníkovi 11:9(19.min), ale pak přišel první šok, když poslední desetiminutovku poločasu ovládla Mimoň a vyhrála ji 6:1, tím upravila skóre poločasu na 12:15 ve svůj prospěch.

Ve druhém dějství jsme šli s odhodláním smazat brankové manko a otočit vývoj zápasu na svojí stranu. Začali jsme dobře 15:16(36.min), 18:18(39.min), ale jako by na nás padla deka nikomu se nedařilo, soupeř zase utekl na rozdíl tří branek 18:21(42.min), ještě v 48. minutě byl stav 21:24, pak se svitlo na lepší výsledek, kde jsme otočily pěti góly skóre 26:24(53.min), o dva jsme vedli ještě 27:25(56.min), ale pak to přišlo jako zlý sen(ještě teď mám z toho kopřivku, když si nato vzpomenu), co všechno se dá zahodit a zkazit za pouhé tři minuty, se jen tak nevidí(namátkou:netrefit branku při jasné brankové příležitosti z prostoru pivota, upadnutí balonu na nohu při zpracování přihrávky, různé krkolomné přihrávky obloučkem přes hráče atd.), Jiskra využila naší nemohoucnost a v 58. minutě přiklonila děj zápasu ve svůj prospěch na 27:28, to ještě nebyl konec, tragikomická hra vyvrcholila v poslední minutě, na začátku 60. minuty jsme vyrovnali a soupeř šel do útoku, protivník chtěl zápas na naší straně dohrát a v poslední možné chvíli zakončit, buď dobře nebo ne, pro ně byl úspěch i bod, ale neúspěšně vystřelil dvacet vteřin před koncem, Jirka Kabátník rozehrává s brankoviště, přihrávku obdržel Aleš Stach dribluje pospíchá do předu, odkrokuje si a špatnou přihrávkou na obsazeného Tošovského dává soupeři míč, ještě při obraném zákroku na brankovišti nařizuje sudí sedmimetrový hod a uděluje Alešovi přímou červenou kartu(druhá v sezoně, to znamená automaticky stop v příštím utkání), k sedmičce se postavil faulovaný hráč Opustil a nedává našemu brankáři šanci. Konečný stav zápasu 28:29.

Příští dvacáté kolo jede Sokol do Prahy, kde se utká se soupeřem TJ Chodov Praha, doufejme že naši borci se oklepou a na ostudný zápas s Jiskrou Mimoň rychle zapomenou, přeji jim aby předvedli lepší dojem před pražským publikem.