Sokol Bělá / muži / články / TJ Sokol Bělá pod Bezdězem-HC Dukla Praha SCM 26:24(13:8)

téma: muži | autor: Shalom | datum: čtvrtek 24.4.2008 | zobrazeno: 1146x

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem-HC Dukla Praha SCM 26:24(13:8)

Standa Švec se prodíra obranou Dukly

Důležité body s Duklou zůstaly doma

V osmnáctém kole druhé ligy jsme přivítali mladý tým z Prahy HC Dukla SCM(Sportovní Centrum Mládeže). Soupeřova sestava je složena z mladých nadějných juniorů a starších dorostenců(ročník 88-90). Naší sestavu posílil Hrubý a chyběl Netrval, Krucký(zranění) a Knotek(na turnaji s mládežnickým družstvem), ještě jedna veliká levoruká posila měla dorazit do dějiště utkání, ale o ní až na konci článku.

Úvod utkání nám docela vyšel dvě střely, které házel Standa Švec a Jirka Hofta skončily na správném místě branky a ujali jsme se vedení 2:0. Dukla, ale v následujících pěti minutách skóre otočila na 3:4(7.min), to byl ale jediný stav, kdy vedla. Šňůrou sedmi branek jsme strhli vedení v náš prospěch(10:4 17.min). V této chvíli jako by nás náskok uspokojil, proto jsme možná vypadli z tempa a protivník snížil třemi brankami na 10:7(20.min), to nás trochu zase zkoncentrovalo a třemi našimi brankami jsme vrátili vedení šesti gólů(13:7 25.min), jenže do konce poločasu zbývalo pět minut a nám se už nepodařilo vsítit branku, naštěstí mladíci z Prahy toho nevyužili a skórovali v 29. minutě jen jednou, na konečný poločasový výsledek 13:8.

Do druhé půle jsme nastoupili s jasným cílem udržovat si náskok a trpělivě ho navyšovat. Ze začátku se nám dařilo 32.min 15:8, 38.min 18:11, ještě v 39. minutě jsme vedli o sedm branek(19:12), ale pak se na našich rukách začaly kupit chyby, a toho soupeř začal využívat a pomalu náskok ztenčovat 42.min 19:15, 44.min 20:17, v této chvíli začala Dukla nabírat dech k obratu, ale protivníkovi vyhecované zákroky na brankovišti poslal Pražany do dvojitého oslabení(a ještě častými připomínkami k rozhodčím si vysloužil žlutou kartu i trenér hostů Pavel Farář). Ale bohužel nám se nepodařilo přesilovku využít stav byl 21:18 (47.min). V této fázi zápasu jsem měl největší strach o výsledek, protože takových technických chyb na naší straně jsem dlouho neviděl, dospělo to až na snížení našeho náskoku o jednu branku(23:22 55.min), zaplať pánbůh, že mladíci z Dukly vidinou co nejrychleji urvat vedení na svojí stranu, chyby dělali také a v brance nás držel nad vodou skvělými zákroky Jirka Kabátník. Dále skóroval Aleš Stach, ale soupeř se ještě jednou dostal na nejtěsnější rozdíl o jeden gól, a za faul na nás rozhodčí odpískal sedmimetrový hod, k němu se po dvou vydařených ranách postavil David Kubíček…..NEDAL, brankář vykopl do autu(to jsem začal mít abnormálně vysoký tlak), po další útočné akci na omluvu vybojoval David další sedmičku, kterou proměnil Aleš Stach, to už svítila 58. minuta, podařilo se nám ubránit a poslední naší branku vsítil Jirka Hofta a bylo rozhodnuto(tlak se mi vracel pomaloučku k normálu), Pražane už jen kosmeticky upravili na konečný výsledek 26:24.

V utkání plné chyb bylo vidět i pěkné akce, které mi uvízly v paměti. Šestá naše branka(13.min) provedena nekompromisní střelou po nádherné akci Tondy Tošovského s postu levé spojky: výskok na deseti metrech, obrana Dukly třemi lidmi se pokoušela střelce zablokovat, ale Tony našel mezi rukama mezeru, vypustil balón neuvěřitelnou rychlostí a trefil cíl přesně v pravém vrchním rohu soupeřovi branky, brankář jen s údivem kroutil hlavou nad nechytatelnou střelou. 13. naše branka(25.min): Jirka Kabátník kryje soupeřovu střelu, balón se odráží k Alešovi, v tu chvíli už dávno vystartoval David Kubíček do rychlého útoku, ale stíhá ho obránce, David je rychly jako blesk dostává se už před devítku na záda mu dýchá soupeř, Aleš Stach vypustí přihrávku skoro přes celé hřiště, David se pootočí, vidí balón je na dlouhou ruku vyskočí šipku dopředu chytí míč v letu a ještě ho usměrňuje klepákem k levé tyči. Pro tyto házenkářské akce se vyplatí chodit do haly na házenou.

Závěrem bych zhodnotil výkon rozhodčích, mladí soudci v zápase udělali chyby na obou stranách, ale nemyslím si že to nějak ovlivnilo zápas, jsou mladí mají se co ještě učit.
(sha)

P.S.:Málem bych zapomněl na levorukou posilu, na kterou jsme čekali do úvodního hvizdu. Po dlouhé době nás měl posílit Michal Husák alias Brambora, ale něco mu do toho vlezlo, nejenom že se chvástal že Pražákům nasype minimálně deset gólů, ale že se dostaví na stopětadevadesát procent, bohužel se nedostavil. Zodpovědný vedoucí družstva Karel Krouský mi říkal napíšeme ho do zápisu, slíbil mi to že přijde a nepřišel. To je myslím nedostavení se k zápasu a za to odpovídající pokuta!