oddíl házené

Sokol Bělá / hráči bělské házené / články / Hrubý Vladimír

téma: hráči bělské házené | autor: Bohouš | datum: čtvrtek 1.1.2015 | zobrazeno: 5479x

Hrubý Vladimír

Vladimír Hrubý

Datum a místo narození:

15.8.1975 – Mladá Boleslav

Přezdívka:

Hrubas, Fikus

Rodina a rodinný stav:

Manželka: Jana Hrubá rozená Brožová (1978)

Děti: Tereza (2011), Lucie (2005)

Bydliště:

Čistá u Mladé Boleslavi

Povolání:

IT

Vzdělání / vojna:

Středoškolské – SPŠ elektrotechnická v Kutné Hoře (1989-1993)

VÚ Kolín (1995-1996)

Životní cíl:

Dobře vychovat své děti.

Záliby, kromě házené:

Rodina, sport (fotbálek, kolo, běžky, pinčes), focení, tvorba internetových stránek.

Hrál za Sokol Bělá v letech:

1982-2016

Bývalí spoluhráči v bělském dresu:

Mládež: Kulda, Tomáš Hríb, Kabátník, Koleška, Týsl, Rak, Tošovský, Frajs, Čtvrtník, Šedlbauer, Minář …..

Muži: všichni Stachové, Peška, Kaňka, Zajac, Cehák, Švec, Šindelář, Svoboda, Peterka, Netrval, Vaněk, Bajtalon, Pitloun, Bartoň, Renza, Kabátník …..

Hrál za oddíly:

1982 - 2014 Sokol Bělá - středočeský přebor, 3.liga ČR, 2.liga ČR

1998 - 1999 TJ Náchod - 1. národní liga

1999 - 2000 Allrisk Praha - 2.liga ČR (1. místo - postup do 1. ligy)

2007 - 2008 AGS HBC Jičín - extraliga liga ČR (5. místo v ČR)

Tvůj největší úspěch v házené:

5. místo v ČR s Jičínem, postup do 2. ligy a následovné účinkování v ní s Bělou.

Jak dlouho hraješ/hrál házenou:

1982 - 2016

První trenér:

Jiří Kudrnáč – začínal jsem jako jediný minižák v družstvu mladších žáků, kde mě vychovávali hráči Stach, Kudrnáč, Pitloun, bratři Bernardi, Musil, Šíma, Disman ….

Na které trenéry rád vzpomínáš:

Rád vzpomínám na Jiřího Bartoňe. Když k našemu družstvu přišel jako trenér, tak jsme byli všichni průměrní hráči, ale on z nás udělal dobrý tým. Na jeho přístup k tréninkům a k házené asi vzpomínáme dodnes všichni.

Rád vzpomínám i na trenéry Libora Kuldu a později Antonína Tošovského, kteří mě trénovali v mládežnických kategoriích.

Na které spoluhráče rád vzpomínáš:

Moc rád vzpomínám na začátky v bělském Áčku, když jsem mohl hrát po boku hráčů Pešky, Kaňky, Stacha, Zajace, Šindeláře. Trenérem byl tehdy Marcel Křížek. Byla to parádní parta a na každém utkání jsme zažili mnoho nezapomenutelných zážitků. Také nesmím opomenout na své pozdější spoluhráče bratry Stachy, Bajtalona, Švece, Vaňka, Renzu, Kabátníka, Bartoně, Netrvala. Měli jsme neuvěřitelný kolektiv a zřejmě i díky tomu jsme hráli poměrně dobrou házenou, když nás hodně naučil tehdejší trenér Jiří Bartoň. Byla to skvělá parta, která se utužovala na každém utkání nebo soustředění.

Na které utkání nejraději vzpomínáš:

Nezapomenutelné bylo utkání v Praze na Aritmě, kde jsme si remízou prakticky vybojovali postup do II.ligy. Přijelo nás tehdy podpořit ohromné množství diváků, kteří zcela zaplnili místní halu. Následné oslavy byly také nezapomenutelné.

Velkým zážitkem bylo také play-off extraligy v Jičíně. Přestože jsme tehdy prohráli s celkem Lovosic 3:2 na utkání, tak kulisa, nasazení a vše kolem play-off ve mně zanechalo velké vzpomínky.

Tvůj oblíbený post:

V mládí střední spojka, později pivot.

Oblíbený soupeř:

Zruč, Čelákovice, Pardubice, Dvůr Králové. Po utkání jsme s hráči soupeře často diskutovali o předvedené hře v místních restauracích.

Neoblíbený soupeř:

Mimoň, Mladá Boleslav, Jablonec, Strakonice

Nejlepší hala/hřiště kde si hrál:

Pěkná hala je v Chomutově nebo v Zubří.

Sestava mužů 1994 - Urban Karel, Švec, Stach Petr, Netrval, Zítka, Šindelář, Kaňka, Peška, Urban Jan, spodní řada: Piesche, Hrubý, Týsl, Kabátník, Stach Aleš, Bajtalon a ležící Bernard.Turnaj Jana Železného MB - v Monako dresech Netrval, Stach Pavel, Šindelář, Peterka, Kabátník, Švec, Stach Petr, Tošovský, HrubýSestava mužů1997 - Šindelář, Zítka, Hendrych, Hrib, Švec, Peška, Beckert, Kábrt, Netrval, Vaněk, Svoboda, Zajac, spodní řada Stach Aleš, Hrubý, Bajtalon, Kabátník, Sommer a RenzaSestava mužů 2001 - Bartoň Jiří, Bartoň Petr, Hrubý, Švec, Kábrt, Hendrych, Beckert, Nosek, Šanda, Bartoňová Nataša, spodní řada Netrval, Stach Aleš, Renz, Dohnal, Picek, ???, Bajtalon, SommerVladimír Hrubý při utkání na Slavii Praha (2003)Zimní soustředění (1998) - Netrval, Hrubý, Šíma, Renza, Vaněk, Stach, Švec a MullerRonal Jiřín (2007) - Vladimír Hrubý číslo 5Vladimír Hrubý při utkání v Zubří (2008)Aritma Praha - Sokol Bělá (1997) Husák, Hendrych, Bartoň, Kábrt, Švec, Čanaky, Renza, Musil, Hrubý, Bartoň Jiří, Bajtalon, Vaněk, Vacho, Stach A., Kulas, Peška.

Poslední články:

[20.6.2023] Turnaje výběrů krajů 2023