oddíl házené

Sokol Bělá / hřiště, hala / články / Barvy na zemi

téma: hřiště, hala | autor: www.mojenoviny.cz | datum: pátek 20.7.2001 | zobrazeno: 1861x

Barvy na zemi

Bělské házenkářské hřiště dostává novou tvář. Přibylo nové oplocení hřiště a po srovnání podkladové plochy se v těchto dnech dokončuje položení umělé trávy. Umělohmotný „kartáč“ bude ještě zasypán speciálním pískem a po prvních trénincích a závodech se povrch zcela „uzavře“. Podobě trávy odpovídá i barevné provedení v zelené, čáry jsou bílé a brankoviště spolu s prostorem v autu má barvu antukového povrchu. K tomu, aby byla celá akce dokončena, schází teplé počasí. Po čtvrtečním dešti se v položeném koberci drží voda a za těchto podmínek nemůže být sypká hmota položena na koberec.
Vedení oddílu a správce plochy očekává, že se všichni sportuchtiví přizpůsobí novým podmínkám a budou dodržovat jistá pravidla pro nástup na hřiště. K těm určitě patří kvalitní sportovní obuv, kterou si hráči očistí na místě k tomu určeném. Uvažuje se také o možném oddělení hrací plochy a vytvoření jen jednoho vstupu na hřiště, například ve formě branky, podobně jak je tomu na tenisovém kurtu. Údržbu a úklid plochy budou zřejmě poněkud komplikovat padající listy či kaštany z okolních stromů.
Kromě nového povrchu se natírají branky, opravují lavice pro diváky a nejedno srdce fanouška bělské házené zatouží po alespoň malé tribuně, která by důstojně dotvořila sportovní areál za Saunou.
Ukazuje se, že podmínky pro sport budou ideální a v hlavách všech, kteří hřiště spatří, se určitě vylíhne nápad pořídit mu ještě sestřičku v podobě nafukovací haly.