oddíl házené | starší dorost

Sokol Bělá / starší dorost / články / 6.kolo II.ligy STD: Sokol Bělá - TJ Náchod 34:24 ( 17:9 )

téma: starší dorost | autor: Švícko | datum: středa 7.11.2018 | zobrazeno: 229x

6.kolo II.ligy STD: Sokol Bělá - TJ Náchod 34:24 ( 17:9 )

V 6.kole II.ligy jsme hájili domácí neporazitelnost s Náchodem. Hosté měli oproti nám širší kádr, my jsme nastoupili jen s jedním hráčem na střídání. Oproti minulému utkání ve Dvoře byly k dispozici spojky Humpola a Sojka, nic jiného než výhru jsme nebrali.

Vstup do utkání se vydařil nad očekávání, v 15.minutě zvyšoval Sucharda už na 13:4. Útok jsme měli velmi produktivní, hlavně Humpola se Sojkou se dokázali bez problémů prosadit. Výborně jsme bránili, když už si hosté vypracovali šanci, tak jí neproměnili.

Na přelomu obou poločasů jsme mírně polevili, Náchod dokázal snížit ze 17:8 v 28.minutě na 19:14 v 39.minutě. Chvilku si kluci zvykali na osobní obranu střelce Sojky, ale taktovky se ujali Humpola s Vaňkem. Humpola to dokázal urvat individuálně a Vaněk rozdával finální přihrávky do vyložených šancí pro své spoluhráče, z čehož těžili hlavně Sucharda s Bernardem. Během následujících deseti minut jsme si náskok vzali zpět, v 50.minutě zvyšoval Sucharda na 30:20. Chtěli jsme to v klidu dohrát bez nějakého zbytečného trestu, protože už takhle máme úzký kádr a vzhledem k vývoji utkání to bylo zbytečně nervózní . Jediný, kdo z našich hráčů neudržel nervy na uzdě byl Humpola, který po odpískání strčil do protihráče a dostal červenou kartu. I když to bylo až v 50.minutě, tak je to hrubá nedisciplinovanost, protože jsme to dohrávali bez možnosti střídání.
Odměnou za dobrou obranu a produktivní útok byla  celková výhra 34:24, díky které jsme dokázali udržet kontakt s čelem tabulky.

O výhře jsme rozhodli výborným vstupem do zápasu. Hráčům to tentokrát sedlo i v obraně, za kterou výborně chytal Vítek, který dal střelou přes celé hřiště 3 góly. Pak už to bylo o tom udržet koncentraci hráčů jen na hru. Bylo to dost vyhecovaný a rozhodčí "elév" to neměl vůbec jednoduché. S osobkou Sojky se hráči po několika minutách hry popasovali. Hra 5 na 5 nám sedí, máme více prostoru pro hru 1 na 1. Po souhře dvojic, trojic jsme si dokázali vytvořit dost šancí, do střelecké listiny se zapsali všichni hráči.

Teď nás čeká 3 týdny pauza, ve které chceme pořádně potrénovat a "doplnit" kondici. Polovina kádru vyplní pauzu zápasy I.ligy STD a II.ligy mužů ( hostování z/do ).

V 7.kole máme volný los, 8.kolo doma s Louny odehrajeme 15.12. a další mistrovské utkání hrajeme až 25.11. v Pardubicích. V domácím prostředí se představíme 1.12., kdy hostíme letošního lídra soutěže Sokol Úvaly.

Cíle do konce podzimu jsou reálné, přivézt konečně nějaký bod ze hřiště soupeře a udržet domácí neporazitelnost :o) . Vše bude samozřejmě záležet, jaká bude k dispozici sestava, protože jsme jakýsi okresní výběr hráčů, kteří spolu netrénují.

Podrobnosti z utkání najdete ZDE.

Divákům děkujeme za podporu v hledišti, BĚLÁ DO TOHO !!

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

aktuální výsledky

Smejkal Jiří (23)

Hubený Jan (35)

Filip Miroslav (16)