Sokol Bělá / st. dorost / články / 5.kolo II.ligy STD: Dvůr Králové - Sokol Bělá 26:21 ( 13:6 )

téma: starší dorost | autor: Švícko | datum: pondělí 29.10.2018 | zobrazeno: 1089x

5.kolo II.ligy STD: Dvůr Králové - Sokol Bělá 26:21 ( 13:6 )

K utkání 5.kola II.ligy jsme odjížděli bez tří hráčů základní sestavy. Na soupisce chyběli nejlepší střelec II.ligy  J.Humpola, další střelecká spojka Sojka a Jonáš Kučera. Kuba měl akutní střevní potíže, Michal a Jonáš jsou na dovolené v zahraničí. Z důvodu vážnějšího zranění je celý podzim mimo hru Honza Heřmanovský z Lovosic, Sucharda nastoupil do utkání s horečkou, ale 30 minut hry zvládnul. Se Šídlem a Šturmou nemohu počítat, odjížděli jsme tak do Dvora jen s jedním hráčem na střídání, který měl ještě k tomu teplotu.

S rozestavěním toho nešlo moc vymýšlet, Stanev nastoupil na střední spojce, Vaněk na levé spojce a Sucharda na pravé spojce.
Vstup do utkání byl z naší strany doslova tragický. Náš výkon neměl parametry dorostenecké ligy. Kromě Vaňka měli kluci hlavy dole, nebojovali, neběhali, nechtěli. Ve 20.minutě jsme prohrávali 8:2, s bilancí 4 střel mezi tyče a 6 pasivit při hře v postupném útoku. Ze 4 odražených míčů po zákroku brankáře Vítka jsme dostali 4 góly. Do poločasu jsme přežili a o pauze musela přijít velmi důrazná domluva, při které padla i ostřejší slova.

"Růžičkův fén" hráče probudil, začali běhat, bojovat a "kousat podlahu". Do začátku druhé nastoupil mezi tyče  brankář Kuba Coufal, ale stále se mu nedaří přenést výkonnost z tréninku do zápasového utkání. Sedlo si i rozestavění s Piešťanským v pivotu, Brisudou na levém křídle a Stanevem na rozehrávce. Ve 45.minutě se na hřiště vrátil Lukáš Vítek, kluci se zvedli hlavně v obraně. V útoku nám citelně chyběl střelec, křídla spíš trefovala konstrukci branky. Organizaci hry na sebe vzal Vaněk, který na levé spojce předvedl pestrou hru ( střelba, 1 na 1 a několikrát krásně uvolnil pivota ). Dobře jsme odehráli oslabení, které jsme vyhráli 2:0, v 57.minutě snižoval Vaněk už na 23:19. Domácím na výhru stačil průměrný výkon a dva body si bezpečně pohlídali.

K zisku prvních bodů ze hřiště soupeře nám chyběl lepší útok, bez třech střelců základní sestavy se kluci hlavně v 1.poločase nedokázali prosadit. Po první půli to bylo zralé na "ručník do ringu". Ve druhém poločase hráči začali  bojovat, nejvíce ožil Piešťanský, kterému více sedí silová hra v pivotu. Sucharda jel hrát rovnou z postele, nemoc se na něm podepsala, chyběla mu energie. Vítek okořenil dobrý výkon gólem přes celé hřiště. Nejlepším na hřišti byl Viktor Vaněk, který ukázal velký přehled a čtení hry.
Tentokrát hráči udrželi koncentraci a soustředili se jen na hru.