oddíl házené | muži

téma: muži | autor: Švícko | datum: pondělí 5.2.2018 | zobrazeno: 312x

65.ročník turnaje mužů o Pohár Máchova kraje

AŠ Mladá Boleslav - 1.místo

V sobotu 3.2. jsme pořádali už 65.ročník turnaje mužů o Pohár Máchova kraje.

Účastníci: Sokol Bělá p.B., AŠ Mladá Boleslav, Liberec Handball, ELP Jablonec n.N., HK Baník Most

Hrálo se 1x 30 minut každý s každým.

Naše sestava: Renza, Maršálek - Smejkal, Hamšík, Stanev, Loukotka, Piešťanský, Humpola, Brisuda, Myšák, Macoun, Čtvrtník

Naše výsledky

Bělá - AŠ Mladá Boleslav 14:23
Macoun 5, Stanev 3, Humpola 3, Čtvrtník 2, Piešťanský 1
žluté karty: Humpola, Brisuda
vyloučení 2": Brisuda
Po dobrém úvodu trestala Boleslav naše technické chyby jednoduchými góly z rychlých útoků.

Bělá - Most 15:12
Humpola 7, Čtvrtník 3/2, Macoun 2, Brisuda 1, Piešťanský 1, Loukotka 1
žluté karty: Macoun
vyloučení 2": Brisuda
Ve druhém utkání ubylo technických chyb, dostatečně si zahráli všichni hráči z lavičky.

Bělá - Jablonec 9:12
Čtvrtník 3/2, Macoun 2, Humpola 2, Piešťanský 1, Stanev 1
vyloučení: Humpola, Myšák
Maršálek v brance doslova čaroval, ale v útoku jsme se nedokázali prosadit proti důrazné a pohyblivé obraně Jablonce.

Bělá - Liberec 14:14
Humpola 7, Piešťanský 4, Myšák 1, Macoun 1, Čtvrtník 1/1
vyloučení 2": Piešťanský
červené karty: Macoun
Přímý souboj o třetí místo. Většinu utkání jsme vedli, v závěru Čtvrtník vyrovnával ze sedmičky a v poslední vteřině Macoun nesmyslně na půlce "sejmul" soupeře a sedmičku po ukončení hrací doby Liberec neproměnil. Díky lepšímu celkovému skóre to však Liberci na třetí místo stačilo.

Ostatní výsledky: Jablonec - Ml.Boleslav 12:16, Jablonec - Liberec 15:14, Jablonec - Most 16:10, Ml.Boleslav - Liberec 18:13, Ml.Boleslav - Most 17:13, Liberec - Most 18:15

Konečné pořadí
Místo Družstvo Skóre Body
1. AŠ Mladá Boleslav 74:52 8
2. ELP Jablonec 55:49 6
3. Liberec Handball 59:62 3
4. Sokol Bělá 52:61 3
5. Baník Most 50:66 0

Z turnaje mužů se nakonec stala příprava starších dorostenců na II.ligu. Hofta hrál za Mladou Boleslav, Kubíček se chystal na pracovní cestu do Asie, Myšák se Šulcem nastoupili bez zimní přípravy a podle toho to taky vypadalo, Hamšíkovi zdraví dovolí hrát jen v obraně. O výsledky mi ani nešlo, herně to bylo dobrý, tedy za 3. První zápas byl ve znamení technických chyb, pak už se na to dalo koukat. Musíme to vidět reálně, turnaj odtáhli starší dorostenci doplnění o muže, kteří jsou bez trenéra a bez starších hráčů se nedokáží prosadit ani v regionální soutěži.
Na turnaji se vedlo brankářům, zkoušeli jsme i hru v šesti bez brankáře při oslabení. K nejlepším v poli patřil Piešťanský, Macounovi sedlo utkání s Mladou Boleslaví, ale chce to méňe síly a více kreativity, Humpola - Piešťanský - Stanev těžili na pravé straně ze sehrání z mládežnických kategorií. Hodně špatné to bylo v pivotu, což těžce nesli legendární pivoti bělské házené v hledišti Peška a Hrubý. Pepa má 100 % docházku na tréninky, ale jen čárka za účast evidentně nestačí...., o Mikuláše strach nemám, ten potřebuje hlavně zesílit. V úvodu turnaje jsme vůbec netahali do rychlého útoku. Pracovat musíme i na týmovém duchu, chlapi se často hádají ( kdo za to může a proč si mi nenahrál.... apod. ), místo aby se povzbudili ! Pepa Čtvrtník tam byl hlavně kvůli zkušenostem, aby byl na hřišti někdo ze starších. Po noční jsem se nechtěl pouštět do větších akcí....Proměnil důležité sedmičky a občas kluky na hřišti usměrnil.

Poděkování všem dobrovolníkům, kteří mi pomohli s organizací turnaje. U stolku Karel Krouský, Mirek Šanda, Ivan Hrib, Jirka Roubal, dorostenky, Vašek Renza nám zajistil v Sokolovně občerstvení. Za bezproblémový průběh všech zápasů děkujeme rozhodčím Pavlu Blanarovi, Vildovi Novotnému a Lukášovi Lehkému.

Fotky z turnaje najdete ZDE, autor Jirka Roubal.

Za oddíl házené Standa Švec

ELP Jablonec - 2.místoLiberec Handball - 3.místoSokol Bělá - 4.místoBaník Most - 5.místo

aktuální výsledky

TJ HBC Jičín - C