Ondřej Tůma - TR, Kryštof Konečný - OV

Ž  Zelenka Ondřej, Strnad Adam

2  2x Zelenka Ondřej, 2x Vodička Václav

Č

Ve 14. kole II.ligy nás čekalo utkání ve Vršovicích, tentokrát s místním Sokolem. Podzimní zápas jsme doma vyhráli 38:25. Domácí na jaře ještě nevyhráli, my jsme po domácí porážce ve 13.kole ztratili reálnou šanci na 1.místo. Tím jsem to trochu přehodnotil a více prostoru budou dostávat hráči širšího kádru.
Nečekalo nás lehké utkání, Sokol Vršovice známe, mají důraznou obranu s dobrým brankářem, což se při zápase potvrdilo.

Od začátku se kluci pomalu dostávali do tempa. Vršovice nám rychle odskočily na 4:1 v 9.minutě. Poté Coufal zamknul na 10 minut branku, Humpola pálil ostrými a ve 26.minutě vyrovnával na 8:8. Do poločasové pauzy jsme šli s minimální ztrátou jednoho gólu.
V úvodní třicetiminutovce dominovali brankáři, nám váznul přechod do rychlého protiútoku. Bylo to takové mdlé, bez zápalu.

O pauze jsme řekli něco ke koncovce a kluci potřebovali trochu nabudit.....

Do druhé půle šel do branky Vítek, do sestavy se vrátil Sojka, kterého stálo hodně sil předešlé utkání staršího dorostu.
V 38.minutě Vršovice stále vedly 15:14. Poté jsme protrhli střeleckou smůlu a povedlo se nám dobře zahrát přesilovku. Domácí brali ve 47.minutě time - out, který prospěl i nám. Hráči cítili, že se "láme chleba", k větší bojovnosti dokázali i zrychlit hru. Závěrečných 15 minut utkání prodali fyzičku, vyhráli tuto fázi 4:9 a utkání dovedli do vítězného konce.

Bylo to ubojované, upracované vítězství. Po Lounech v nás zůstalo zklamání a hledali jsme trochu i motivaci do konce sezóny. 2/3 utkání se nám nedařilo střelecky, Vršovice dobře bránily. Sojka dokázal prodat svoje parametry, domácí se na něm vyfaulovali. Vítek si 1.poločas četl střelce soupeře, Coufal se za úvodních 30 minut dostal nad 50%, což je super výkon. Ve druhé půli Vítek prodal svoje zkušenosti hlavně při chytání křídel. Vacek s Piešťanským výborně bránili, dobrou jarní formu povrdil Sucharda.