oddíl házené | starší dorost

2  Brabec Štěpán, Sadílek Dominik, 2x Turner David, Příbramský Jakub

Č

komentář k utkání

Ve 4.kole II.ligy jsme hostili v domácím prostředí městské sportovní haly Lokomotivu Vršovice. Do zápasu jsme nastupovali s jedním hráčem na střídání, Piešťanský, Sojka, Heřmanovský jsou se zraněním na marodce. O Šídlovi jsem 3 měsíce nic neslyšel, se Šturmou už nepočítám, to bylo asi nedorozumění a Coufal zalehnul s angínou. J.Kučera dostal za modrou kartu jen podmínku, ale kvóta 3 hostujících hráčů v utkání byla bohužel naplněna ( Vaněk, M.Humpola, Sucharda ). S rozestavěním toho nešlo moc vymýšlet, Vaněk hrál levou spojku a na střídačce se mnou zůstal Stanev, kterého úvod sezóny nezastihnul v nejlepší formě, navíc má i velmi špatnou docházku na tréninky.

Po vyrovnaném úvodu ( 3:3 v 9.minutě ) se nám povedlo brzy odskočit na 9:4 v 19.minutě. Kluci dobře bránili, v útoku byl k neudržení Humpola. Mezitím odstoupil pro zranění Bernard a od 15. minuty jsme museli hrát bez možnosti střídání. Do konce poločasu jsme si udrželi komfortní náskok pěti gólů ( 14:9 ).

Do druhé půle jsme vstoupili s odhodláním nepřipustit drama a měnit tempo hry. Bernard střídal Staneva do obrany, protože Richard měl po 15ti minutách hry už 2 dvouminutové tresty. Do 38. minuty se nám dařilo držet bezpečný náskok ( 19:11 ). Během následujících sedmi minut Vršovice využily sérii přesilovek a ve 47.minutěsnižovaly na 19:17. Po třetím vyloučení šel předčasně do sprch Stanev, dvouminutový trest za kecání dostal i brankář Vítek. Oslabení 4 na 6 odchytal Bernard, který poté pokračoval i s lehčím zraněním palce odhodové ruky ve hře, ale v podstatě neznamenal žádnou hrozbu pro obranu soupeře. Hostující hráči vycítili šanci a v 57.minutě snižoval Turner ze sedmičky na 22:21. Závěr utkání se dohrával 6 na 6, hráči se soustředili jen na hru, zaslouženě vybojovali 2 mistrovské body a drží domácí neporazitelnost.

Tentokrát musím ocenit hru v obraně, ve které hráli prim Vaněk s Brisudou, dále bojovnost a kondici celého týmu. Kluci i bez možnosti střídání měli pasáže, kdy hráli na 1.,2. vlnu, Lukáš je automaticky tlačil kolmicemi dopředu, v tom máme jasno. Hodně sil je stálo 10 dvouminutových trestů. Viktor se s levou spojkou popasoval statečně, několikrát krásně uvolnil pivota Brisudu a levé křídlo. Jakub Humpola opět naplnil moje očekávání, u Staneva se naplno projevuje špatná tréninková docházka. Sucharda si zvyká na pravé spojce, ale s jeho parametry ho je na křídlo škoda a útočná hra pravé spojky nás dlouhodobě trápí.
Samostatné téma jsou tresty za komentování nepřesných rozhodnutí rozhodčích. Z poměru vyloučení 10:5 byly tři naše tresty za kecání, a to je neomluvitelné ! Za úvodní 4 kola letošního ročníku je to už celkem 6 trestů za reakci na chybné rozhodnutí rozhodčích. Takže počínaje příštím zápasem, kdo bude vyloučen za kecání, tak na tréninku ho čeká 10x na šířku na začátku a 10x na šířku na konci tréninku, samozřejmě včetně trenéra. Chyby dělá každý, hráči, trenéři i rozhodčí, musíte to prostě ustát a soustředit se jen na hru !  Zbytečná oslabení za nedisciplinovanost nás stojí hodně sil a někdy i body.
Divákům děkujeme za podporu v hledišti, k rozhodčím bez komentáře, kdo tam byl, viděl to sám.