Václav Kulík - TR, Roman Ilek - OV

Ž  Ilek Ondřej, Blaschke Marek, Hájek Michal

2  2x Polák Jan, Blaschke Marek, 2x Matula Patrik

Č

K utkání 16.kola II.ligy STD jsme zajížděli do Liberce. Domácí jsou s nejlepší obranou a nejlepším útokem zaslouženě na 1.místě, v podzimním utkání nás doma porazili 22:32. K dispozici nebylo z různých důvodů 7 hráčů, sestavu jsem dával dohromady ještě v pátek večer, abychom vůbec nastoupili k utkání. Nakonec nám pomohli hostující hráči Sojka a Heřmanovský, kterého jsem hned po utkání vezl s Vítkem do Prahy na zápas I.ligy STD Dukla - Lovosice. Dále šel do pole hrát druhý brankář Coufal, aby si kluci mohli aspoň jít na chvilku vystřídat.
Rovnoceným soupeřem jsme byli do 12.minuty ( 6:5 ), poté Liberec přepnul na vyšší otáčky a do konce poločasu si vytvořil bezbečný náskok 17:6. Nám se totálně nedařilo střelecky, v útoku jsme zbytečně pospíchali a stříleli z nepřipravených pozic. Střelba za 1.poločas 30/6 !! oproti domácím 27/17 hovoří za vše.

O poločase jsme těžce hledali motivaci, kluci byli hodně frustrovaní. Hráči, kteří chtěli a bojovali, těm se bohužel nedařilo střelecky a při tak úzkém kádru stačí, aby to 1-2 vypustili a na hřišti to je hodně znát. Do druhé půle jsme šli s cílem nedostat velký příděl, hrát trpělivě v postupném útoku a zlepšit úspěšnost střelby.

Liberec v průběhu druhé půle prostřídal všechny hráče z lavičky a v tréninkovém tempu zvyšoval rozdíl skóre. Hráči navíc nechali brankáře Vítka ve štychu, vůbec nebránili, 17 z 19 střel ve druhém poločase šlo na něho ze šestky. Výsledné skóre 36:18 zcela odpovídá dění na hřišti. I když jsme hráli bez střídání, tak někteří končili utkání v suchém triku.

Úspěšnost střelby: 64/18 - 28%

Technické chyby: 13

V úvodních dvou jarních zápasech jsme dostali celkem 71 gólů, což svědčí o špatné obraně. Na výkonnosti některých hráčů se odráží špatná tréninková docházka, Humpola bude na marodce minimálně do konce března, nikdo nám z toho srabu nepomůže. Musíme se hecnout, zabrat v tréninku, v zápase začít "kousat parkety" a v sobotu s Chodovem konečně vyhrát !