Sokol Bělá / st. dorost / utkání / Bělá x Liberec

LBC

II. liga Čechy | 2016/17 − 22. kolo

sobota 6.5.2017 • 15:00 hodin

Vilém Novotný, Jan Dlouhý

0:3, 2:4, 3:6, 4:8, 6:9, 11:10, 15:11, 19:11, 21:14, 25:19, 27:22, 28:24, 32:25, 35:27, 38:28

Č

K našemu poslednímu zápasu STD který přivítal soupeře z Liberce. Začátek tradiční a brzké prohrávání o tři branky 0:3. Kluci nebránili a ani nebojovali a tak si soupeř kontroloval pohodlný náskok o tři až čtyři branky, 3:6,4:8,6:9. Zejména jejich spojka a jeho spolupráce s pivotem přiváděla v zoufalství nejenom naše hráče, ale i trenéry. Proto dostala důvěru hrát jiná pětka a na hřišti se začali dít věci.Tato pětice předvedla jiný, daleko bojovnější výkon a najednou po pětibrankové smršti jsme vedli 11:9 a náskok postupně navyšovali 15:10 a 17:11 což byl poločasový výsledek. V šatně bylo trochu dusno na hráče kteří hráli od začátku utkání a stanovila se taktika na druhý poločas.

Ten začal podobně jako začátek zápasu ( přestže nastoupila stejná sestava jaká končila první poločas ) a nebýt několik skvělých zákraků brankáře Vítka tak by se soupeř vzpamatoval z prohraného poločasu a utkání by se zdramatizovalo. Trenér burcoval mužstvo aby začalo opět bojovat a díky tomu jsme odskočili na 19:11 a i když jsme měli ve své hře nějaké výkyvy tak jsme si neustále udržovali náskok 19:14,21:15,23:16,25:19,27:22. V tuto chvíli přišel v naší hře určitý výpaded a soupeř snížil na 28:24 a 29:25. V tento moment ale dal důležitou 30 branku Sojka a v zápětí přidal Stach dvě a definitivně tím zlomili soupeřův odpor 32:25. Příležitost dostali i ostatní hráči z lavičky a i ti se odvděčili dobrým výkone a dotáhli utkání do vítězného konce 35:28 a konečných 40:31.

Pochvalu zaslouží oba brankáři. Výtečný zápas sehráli na hostování zapůjčený Stach a MLD Sojka. Třemi přehozy brankáře se zaskvěl též Bernard který tím tuto myšlenku vnuknul realizovat Vladimíru Hrubému v zápase mužů.Stínem utkání bylo zranění Hamši a opětné připomínky některých našich hráčů i vůči trenérovi.