2  Picha Martin, 2x Glas Dominik, Pavelka Matěj

Č

D

komentář k utkání

Začali jsme velmi profesorsky. Střelba z nepřipravených pozic, chyběly mi sprinty do rychlého útoku. Obrana mrtvá, bez mluvení, bez pohybu s rukama dole. I přes špatný úvod byl v 15.minutě vyrovnaný stav 6:6, což byla zásluha především brankáře Vítka. Poté jsme 10 minut nedali gól a hosté zvyšovali ve 25.minutě už na 6:12. Po time – outu jsme ožili a hlavně zrychlili hru, do konce poločasu jsme se vrátili zpátky do zápasu, 10:12 ve 30.minutě. Pak se stala situace, která hrubě ovlivnila zbytek utkání. Po konečném hvizdu rozhodčí nechal opakovat volný hod, což okomentoval brankář Vítek a následovala přímá červená karta. Chování Lukáše je neomluvitelné, v jeho případě to není poprvé a stálo nás to zápas. Abych řekl i „B“, trest rozhodčího byl neadekvátní, podle pravidel měl následovat jen trest dvouminutový. Nepamatuju, že by za tohle rozhodčí dal někdy někomu hned přímou červenou kartu.  Do zápisu o utkání jsem se k tomu vyjádřil a zohlednil to v hodnocení, rozhodčí Šmahel tam měl více chyb. Do branky nastoupil Kuba Coufal a začal gólem přes bloky, což ho do pohody moc nedostalo.

Do druhé půle jsme vstoupili s odhodláním poprat se o výsledek. Pokyny byly jasné. Zrychlit hru, zlepšit střelbu a soustředit se jen na hru.

Dvůr dobře začal druhý poločas, ve 35.minutě vedl už 11:17. Poté jsme přešli na obranu s jednou osobkou. Do obrany střídali 2 hráči, Humpola se přesunul na pravou spojku a hodně to tam oživil. Zvedli jsme se v útoku a začali dotahovat ( 17:19 – 47.min., 20:22 – 52.min., 23:25 – 55.min. ), ale sráželi nás laciné góly z křídel a střední vzdálenosti. Hosté navíc velmi dobře bránili střelce Sojku a jeho branky nám hodně chyběly.  V závěru jsme začali riskovat se sedmi hráči do útoku a osobní obranou, ale bez kýženého efektu. Z naší strany už to byla spíš křeč. Poprvé jsme tak doma padli a náskok na třetím místě se zmenšil už jen na 4 body, ale souboj o 3.místo pořád máme ve svých rukou !

Od nás  byl velmi špatný hlavně 1.poločas, v jehož závěru jsme se trochu zvedli a vrátili se do zápasu. Srazilo nás vyloučení brankáře Vítka. Nedařilo se nám střelecky a v postupném útoku . U soupeře bylo znát, že spolu hráči trénují a mají zkušenosti z ligové soutěže mužů, což našim hráčům chybí. K obratu nám chyběl ve druhém poločase lepší výkon brankáře, Kuba nedokáže prodat výkonnost z tréninku, doporučuji panáka před zápasem, jinak už nevím co s tím. Každopádně na tréninku se teď na Kubu zaměřím, protože na další zápas je brankář Vítek v trestu .

Přísnější měřítko snesli Bernard za útok a Piešťanský s Vaňkem za obranu. Po zranění se do sestavy vrátil Sucharda, tréninkové manko však bylo znát. Oceňuji, že to kluci nezabalili a prali se o výsledek do závěrečných minut. Hostům gratuluji k zaslouženému vítězství, potvrdili pověst nejlepší obrany v soutěži a kolektivního pojetí v útoku.  Po delší době jsme se nechali vyprovokovat špatným rozhodnutím rozhodčího. Dvouminutový trest za bouchnutí míčem dostal Humpola, u kterého je polehčující okolnost, že chránil svoje zdraví ( nepotrestané zákroky zezadu na odhodovou ruku a do obličeje ) a přímou červenou kartu za komentář výroku rozhodčího Vítek. Lukáš si to musí srovnat v hlavě, je to kolektivní sport, není na hřišti jen sám za sebe a už nejste děti, musíte si to vyřešit mezi sebou i v rámci party.

Na Dvůr se nám nedaří, tahle generace hráčů spolu hraje už několik let v dorosteneckých kategoriích a z posledních šesti zápasů v dorosteneckých ligách jsme vyhráli jen jednou.

Žádný strom neroste do nebe, je potřeba se vrátit k tomu co fungovalo a nepohrdat II.ligou staršího dorostu. Po Sokolu Vršovice někteří podlehli dojmu, že si z nich každý sedne na pr.el, že už před výhozem vedeme 10:0. Ale opak je pravdou ! Bez bojovnosti, disciplíny a poctivosti v tréninku to nepůjde. Moje chyba je, že jsem nešetřil chválou, někteří si to asi špatně vyložili.