oddíl házené | st. dorost

2  2x Staněček Štěpán, Turner David, Hozman Josef

Č

komentář k utkání

Utkání se mi těžce hodnotí, protože už ve 3.minutě dostal brankář Vítek červenou kartu za kontakt s protihráčem mimo brankoviště a druhý brankář Coufal se ze zápasu omluvil. Tím pro nás zápas v podstatě skončil dřív než začal, tohle bylo rozhodující pro další vývoj. Skrečovat jsem to nemohl, protože to by byla ostuda a pokuta, dobrovolně do brány nikdo nechtěl. Černého Petra v podobě rozlišováku a suspenzoru dostal v 1.poločase Bernard, ve 2. Vacek. U hráčů oceňuji, že to nezabalili, ale na výhru bychom potřebovali dát snad 50 gólů a to nebylo v našich silách. I když se kluci snažili, Vršovice nám dávaly góly ze všech pozic z úspěšností střelby 45/42, jen tři střely neskončily gólem. Hráčům nelze upřít snahu, ale byla to těžká frustrace. Když už jsme soupeře dostávali do pasivity, tak jsme inkasovali góla i z nulového úhlu či 12ti metrů. Vršovice vše navíc pojistily osobní obranou Humpoly od 3.minuty.

Lokomotiva vyhrála zaslouženě, měla širší kádr a brankáře. Je to velká škoda, protože Lukáš má průměrnou úspěšnost na zápas okolo 55% a s ním bychom byli ve hře o body do posledních minut. V zápase dorostenecké ligy bez brankáře nelze uspět, o tom žádná. Nechci z toho dělat aféru, Lukáš si tu chybu sám uvědomil, více to budu řešit v případě recidivy. Špatně vyhodnotil situaci a dopadlo to jak to dopadlo.

Bernymu a Vácovi děkuji, že vlezli do brány, chtěli jsme utkání dohrát. Hráči se prali i s povrchem, jehož kousky se lepily na balón a udělali dost technických chyb. Na postavenou obranu jsme hráli jen mezi spojkami, kde to domácí zahušťovali. Máme to postavené i na rychlém útoku, ale to padlo s vyloučením brankáře taky, jen jsme dokola rozehrávali po obdrženém gólu. Citelně nám chyběli druhý brankář Coufal, Sucharda, Sojka a Vaněk, hlavně z pravého křídla nedokážeme proměňovat náskoky i s úhlem na spojku. Viktor byl v žákovských kategoriích výborný brankář, tam by nebylo co řešit.